Szlachetna Paczka potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce – Szlachetna Paczka, a także Akademia Przyszłości pilnie poszukują wolontariuszy w województwie pomorskim. Brakuje blisko 800 osób, które zechcą nieść pomoc potrzebującym oraz około 100 gotowych wspierać dzieci i budować ich poczucie własnej wartości w ramach projektu Akademia Przyszłości.

Szlachetna Paczka to projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna z siedzibą centralną w Krakowie. Od 2001 roku oferuje materialną i mentalną pomoc najbardziej potrzebującym osobom oraz rodzinom, które doświadczyły lub wciąż doświadczają trudnej sytuacji życiowej. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie projektu: „Szlachetna Paczka (…) wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi”. Więcej informacji o projekcie pod linkiem: www.szlachetnapaczka.pl.

Akademia Przyszłości to kolejny projekt Stowarzyszenia Wiosna, który ma na celu wspieranie dzieci z niską samooceną, z brakiem wiary w siebie i problemami w nauce. Dziecko, które zostanie zakwalifikowane do udziału w projekcie, otrzymuje własnego wolontariusza, z którym spotyka się na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu. Więcej informacji o projekcie pod linkiem: akademiaprzyszlosci.org.pl.

W tym roku obydwa te projekty w województwie pomorskim znalazły się bardzo trudnym położeniu. Nie ma wystarczającej ilości chętnych osób do współpracy.  Bez wsparcia i zaangażowania wolontariuszy nie uda się pomóc wielu rodzinom i dzieciom.

Oddziały projektów Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości z naszego województwa wystosowały komunikat prasowy, aby zachęcić do udziału w wolontariacie. Redakcja CDN zaprasza do zapoznania się z jego treścią i ma nadzieję, że znajdą się wśród Was osoby gotowe nieść pomoc potrzebującym.

Materiały dostarczone przez koordynatora regionalnego projektów
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w województwie pomorskim

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *