Młodzi w kościele – wydarzenie „wStańisław”

Fot. Facebook

Cztery godziny duchowych i muzycznych przeżyć we wnętrzu pięknie oświetlonej świątyni. Koncerty, świadectwa i modlitwa już po raz 3. przyciągnęły tłum młodych ludzi, których łączą podobne wartości.

Wydarzenie ewangelizacyjne „wStańisław” odbyło się w sobotę, 25.09. w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach. Jego pomysłodawca to ks. Piotr Nadolski, a główny organizator – Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej. Udział w imprezie jest bezpłatny, a na powitanie na każdego uczestnika czeka nawet drobny upominek. Podczas dwóch poprzednich edycji wystąpiły zespoły takie, jak Stepped, niemaGOtu, czy exodus 15. W tym roku zaproszono grupy: Bogu – Chwała oraz owca. O swoim doświadczeniu Boga opowiedzieli z kolei Janek Mela i dwóch chłopaków z Trójmiasta.

Wydarzenie rozpoczęło się o 17.00 krótkim przemówieniem arcybiskupa Tadeusza Wojdy, który poprowadził modlitwę i pobłogosławił uczestników. Wówczas na scenę wkroczył zespół Bogu – Chwała z Rumii. Jego żeńska część, ubrana na biało, śpiewała, a męska, występująca w czerni, grała na instrumentach. Rozgrzali publiczność kilkoma żywiołowymi utworami, po których przyszła pora na świadectwo Jasia Meli. Okazało się jednak, że podróżnik nie mógł przyjechać do Gdyni, bo w tym samym czasie był świadkiem na ślubie przyjaciela. W ramach rekompensaty nagrał wideo, na którym opowiedział o swoich trudnych przeżyciach, pokonywaniu przeciwności, odzyskiwaniu pewności siebie i relacji z Bogiem. Na ekranie wyświetlały się zdjęcia Jasia nie tylko z dalekich podróży, lecz także w otoczeniu rodziny, którą założył.

Fot. gdansk.gosc.pl

Po tym świadectwie sceną i sercami uczestników zawładnął zespół owca. Wykonali między innymi utwory, które powstały podczas lockdownu, a także swoją najbardziej znaną piosenkę „Pójdę za Tobą”. Publiczność żywo reagowała na ten koncert. Młodzi klaskali, śpiewali, a wielu z nich wstało z ławek, aby tańczyć i podskakiwać – każdy po swojemu uwielbiał Boga. Gdy występ owcy dobiegł końca, o swoim nawróceniu opowiedziało dwóch chłopaków, a następnie nadszedł najważniejszy moment wieczoru – adoracja Najświętszego Sakramentu przy muzyce. Na scenę ponownie wyszła grupa Bogu – Chwała, która śpiewem ubogaciła modlitwę uczestników. Cała impreza zakończyła się około 21.00. Kolejna edycja za rok.

Fot. gdansk.gosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *