Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Gdańskim

źródło: ug.edu.pl

Dziś rozpoczął się nowy rok akademicki. Mimo tego, że koronawirus nie zniknął całkowicie z naszej rzeczywistości, studenci UG wracają na uczelnię. 

1 października oznacza koniec wakacyjnego odpoczynku dla wszystkich, którzy zdecydowali się kontynuować edukację w szkołach wyższych. Oficjalna inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na UG zaplanowana jest na 4 października i odbędzie się w Bibliotece Głównej. Powrót do sal wykładowych może stanowić dla niektórych studentów i pracowników uniwersytetów wybawienie po trudach, które niosło za sobą zdalne nauczanie.  Zgodnie z zarządzeniem Rektora UG, zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim będą odbywać się w formie hybrydowej. W praktyce oznacza to, że część zajęć pozostanie on-line, natomiast inne, będą przeprowadzane stacjonarnie. 

Nowe, stare wyzwania 

Jak co roku, przed największym wyzwaniem staną studenci pierwszego roku, którzy w tym semestrze pierwszy raz zetkną się ze studiami. – Bardzo się stresuję, bo studia mają doczepioną do siebie pewną łatkę i nie da się przeskoczyć słuchania tego, co mają do powiedzenia starsi studenci. Ale mimo wszystko, jestem dość podekscytowana, to jednak nowy etap w życiu i sama mogę zdecydować, jak chcę go zagospodarować, jakie będą moje priorytety, a po dniu adaptacyjnym i krótkim zapoznaniu z wykładowcami od specjalizacji, mam dobre nastawienie, wydali się osobami zaangażowanymi w swoje kierunki – powiedziała jedna ze studentek pierwszego roku. 

Rozpoczynający się semestr zimowy będzie także szansą dla studentów obecnego drugiego roku. Oni również pierwszy raz będą mogli zaznać prawdziwego, studenckiego życia. Zamknięte przez cały zeszły rok w domu ówczesne „pierwszaki”, tylko sporadycznie mogły uczestniczyć w zajęciach w formie stacjonarnej. Teraz jednak się to zmieni. Nowy rok oznacza także wznowienie działalności kół naukowych, które oferują studentom nie tylko szansę na realizację praktyk, ale i szlifowanie swoich pasji i zainteresowań. 

Zaszczep się na UG

Jak powszechnie wiadomo, szczepienia są najskuteczniejszą formą walki z koronawirusem. Dla własnego bezpieczeństwa, a także bezpieczeństwa innych, w całym kraju funkcjonują mobilne punkty szczepień. Aby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę przeciwko COVID-19, w dniach 5-12 października taki punkt, uruchomi także Uniwersytet Gdański. Szczepienia będą realizowane w budynku Wydziału Chemii, w godzinach od 10 do 13. Więcej informacji na temat szczepień na UG oraz opcję zapisu można znaleźć tutaj: https://szczepienia.ug.edu.pl/ 

 

Rozpoczynający się rok akademicki to nowe możliwości, początek, lub kontynuacja inspirującej przygody z nauką, a także czas zawierania relacji i intensywnego samorozwoju. Wszystkim, którzy w tym roku wejdą w mury Uniwersytetu Gdańskiego życzymy powodzenia, wytrwałości, a także tego, by zapowiadana 4 fala pandemii nie zmyła nas z powrotem przed ekrany komputerów.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *