Akademia Stoczni w Gdańsku

Akademia stoczni w gdanskuInstytut Kultury Miejskiej w Gdańsku po raz kolejny organizuje cykl wykładów poświęconych historii, ludziom i sztuce stoczni miasta. Najbliższe spotkanie „Akademia Stoczni w Gdańsku” odbędzie się 24 marca o godzinie 18.00. Prócz wykładów czekają na was wystawy, książki i statki. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, w dodatku za darmo.

Dyrektor ECS (Basil Kerski) oraz jego zastępczyni (Patrycja Medowska) opowiedzą nam o Europejskim Centrum Solidarności jako nowej przestrzeni publicznej w Gdańsku. Otwarcie centrum planowane jest na 30/31 sierpnia 2014r. Będzie to kolejny warty zaznaczenia punkt na mapie Gdańska. Zatem Kerski i Medowska pragną jak najlepiej przedstawić główne założenia przyszłego funkcjonowania instytucji.

Narracją do zagospodarowania nowej siedziby jest sama idea solidarności. W specjalnie wyznaczonej przestrzeni także najmłodsi poznają znaczenie współpracy. Zwieńczeniem całości będzie stała wystawa poświęcona historii ruchu Solidarność. Celem ECS jest zarówno przekazywanie wiedzy, jak i prowadzenie dialogu o współczesnym świecie. Założyciele chcą stworzyć nowoczesną wersję agory, miejsce spotkań obywateli, na której każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie.

Warto zatem skorzystać i odwiedzić Instytut Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40). Tym bardziej, że wstęp jest darmowy.
Oto harmonogram:

24.03, godz. 18.00 – 19.30, „Europejskie Centrum Solidarności. Nowa przestrzeń publiczna w Gdańsku”, Basil Kerski – dyrektor ECS oraz Patrycja Medowska – zastępca dyrektora ECS. Instytut Kultury Miejskiej.
28.04, godz. 18.00 – 19.30, „Stocznia w eterze. Zobaczyć pracę na nowo”, Iwona Zając. Instytut Kultury Miejskiej.
7.05, godz. 16.30 – 18.00, Przedstawienie stanowisk badawczych Ośrodka Hydromechaniki Okrętu. Techniki Okrętowej, ul. Szczecińska 65. Zapisy obowiązkowe – max. 30 osób.
19.05, godz. 18.00 – 19.30, „Tu Stocznia”o stoczni od XIV wieku. Promocja książki. Instytut Kultury Miejskiej.
16.06, godz. 18.00-19.30, Statek-Muzeum s.s. Sołdek – eksponat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Andrzej Truszkowski i Przemysław Kwapisz. Instytut Kultury Miejskiej.

Więcej informacji znajdziecie tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *