Helen McCrory nie żyje. Gwiazda “Peaky Blinders” miała 52 lata

fot. Pinterest

Helen McCrory, znana między innymi z takich produkcji jak „Harry Potter” czy „Peaky Blinders”, zmarła 16 kwietnia w wyniku choroby. Miała 52 lata. O jej śmierci poinformował mąż aktorki, Damian Lewis.

 Ze złamanym sercem ogłaszam, że po heroicznej walce z rakiem, piękna i potężna kobieta, którą jest Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu, otoczona falą miłości jej przyjaciół i rodziny. Umarła tak, jak żyła.  Nieustraszona. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w swoim życiu. Świeciła tak jasno. Wzbij się teraz, malutka, w powietrze i dziękuję – napisał Lewis.

Aktorka urodziła się 17 sierpnia 1968 roku w Londynie i tam też zmarła. Helen swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w National Theatre, gdzie grała główne role, np. Pannę Młodą w „Krwawym Weselu” czy Ninę w „Mewie”. Jej gra aktorska podobała się krytykom, a ona stawała się coraz bardziej popularna. W telewizji pierwszy raz wystąpiła w Streetlife oraz w North Square. Oprócz tego wystąpiła m.in. w Domu Grozy, Władcach świata, Królowej, czy Zakochanej Jane.

Do jej najbardziej znanych ról należy Narcyza Malfoy w serii o Harrym Potterze, gdzie wcieliła się w matkę Draco Malfoy’a. Obsada i twórcy tejże produkcji wyraziła swój smutek za pomocą serwisów społecznościowych, m.in. zrobiła to J.K. Rowling, a także filmowy syn Helen, aktor Tom Felton: „(…) Nigdy nie miałem okazji powiedzieć jej, że bardzo pomogła mi ukształtować siebie jako człowieka – na ekranie i poza nim (…)” – pisze na swoim instagramie.

Jestem zdruzgotana na wieść o śmierci Helen McCrory, niezwykłej aktorki i wspaniałej kobiety, która opuściła nas zbyt wcześnie (…).

Drugą niezwykle zapadającą w pamięć i najpopularniejszą rolą aktorki była także ciotka Polly w jednym z najpopularniejszych obecnie brytyjskich seriali, Peaky Blinders.

Helen jako Polly Gray była inspirująca, radosna, nie bała się przekraczać granice, była przezabawna i niezwykle wzruszająca. Jako osoba była charyzmatyczna i bardzo troskliwa. To był zaszczyt pracować z nią przez ostatnią dekadę. Nasze myśli i miłość są teraz z Damianem i rodziną.

Oświadczenie wydali też członkowie obsady, m.in. Cillian Murphy, odtwórca głównej roli, Tommy’ego Shelby’ego.

Mam złamane serce, straciłem tak bliską przyjaciółkę. Helen była pięknym, troskliwym, zabawnym, współczującym człowiekiem. Była też utalentowaną aktorką – nieustraszona i wspaniała. Wynosiła na nowy poziom i uczłowieczała każdą scenę, każdą postać, którą grała – napisał Murphy, dodając później: To był zaszczyt pracować z tą genialną kobietą, śmiać się z nią tak wiele razy. Będę ogromnie tęsknił za swoją przyjaciółką. Moja miłość i myśli są z Damianem oraz jej rodziną.

Helen ze swoim mężem, Damianem Lewisem, wzięła ślub w 2007 roku. Para miała dwójkę dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dziesięć =