Awans siatkarek AZS UG

 

Fot. Archiwum AZS UG

W Chełmie odbył się turniej półfinałowy o wejście do II ligi siatkówki kobiet. Zmagania trwały w dniach 9-11 kwietnia. AZS Akademia Siatkówki Uniwersytet Gdański po świetnym występie zajęła drugie miejsce, które dało awans do turnieju finałowego.

 

Nasze siatkarki wygrały dwa z trzech meczów. Na początku podjęły współorganizatorów turnieju – Culmen Chełmno, z którym wygrały 3:0. W drugim  spotkaniu zawodniczki uległy 0:3 drużynie GLKS Barycz Janków Przygodzki. Ostatni mecz to kolejne pewne zwycięstwo – 3:0 z UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Zdobyte 5 punktów i drugie miejsce w grupie pozwoliły zakwalifikować się do turnieju finałowego. Jego stawką będzie bezpośredni awans do II ligi.

„Przypomnijmy, że w dniu 1.04.2021 na Uniwersytecie Gdańskim doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Uczelnią, AZS i Akademią Siatkówki Gdańsk. Jednym z celów projektu jest seniorski zespół pod nazwą AZS AS Uniwersytet Gdański w rozgrywkach II ligi.  Awans do turnieju finałowego w walce o II ligę to ogromny sukces. Gratulacje dla dziewczyn i sztabu trenerskiego za przygotowanie zespołu. Teraz trzymajmy kciuki za finał w Grodzisku” – mówił w rozmowie z zespołem prasowym UG Piotr Walczak, Prezes AZS UG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *