UG w rankingu Poland’s Best Employers 2021 magazynu „Forbes”

fot. ug.edu.pl

W pierwszej edycji zestawienia 300 Najlepszych Polskich Pracodawców magazynu Forbes ze współpracą z firmą Statista, Uniwersytet Gdański zajął drugie miejsce w kategorii szkolnictwo i badania naukowe oraz 31. miejsce w ogólnym rankingu Poland’s Best Employers. W badaniach ankietowych wzięło udział ponad 10 000 pracowników.

W kategorii szkolnictwo i badania naukowe Uniwersytet Gdański zajął drugie miejsce (77,56 pkt.), gdzie znalazł się tuż za Uniwersytetem Warszawskim (78,07 pkt.), który jednocześnie uplasował się na 25. miejscu ogólnego zestawienia. Po UG w rankingu w pierwszej dziesiątce znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Śląski w Katowicach i Uniwersytet Łódzki.

Zestawienie Forbesa Poland’s Best Employers opiera się na tych samych zasadach, co amerykańska edycja. Podstawą badania była lista około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. W badaniach ankietowych wzięło udział ponad 10 tysięcy pracowników. Respondenci oceniali działalność swojego pracodawcy w siedmiu obszarach: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój, obciążenie pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *