Festiwal Pięć Smaków w Domu – „Koreanki”

Festiwal Pięć Smaków zaprasza na start stałej platformy VOD z kinem azjatyckim. Pierwszym sześciotygodniowym cyklem tematycznym są „Koreanki”. Od 8 kwietnia do 19 maja na stronie Pięciu Smaków będzie można oglądać wyjątkowy przegląd, poświęcony bohaterkom współczesnego kina Korei.

Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków to unikalny, od lat cieszący się uznaniem polskich widzów, przegląd kina z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. To selekcja znakomitych filmów, ale także okazja do odkrywania azjatyckiej popkultury, dyskusji o sztuce, polityce i wyzwaniach współczesnego świata. Program festiwalu tworzą przede wszystkim tytuły nieznane w Polsce, niedostępne w regularnej dystrybucji. 

K-pop podbija świat, południowokoreańskie seriale docierają do wielomilionowych widowni, gospodarka spektakularnie pnie się w górę. Skomplikowana historia podzielonej Korei wciąż odciska się na wielu dziedzinach życia, a ekonomiczny pęd nie wszystkich porywa ze swoim nurtem. W zaskakującej świeżością spojrzenia i niebanalnymi scenariuszami kinematografii Korei od kilku lat coraz wyraźniej zaznaczają się głosy kobiet, które jako reżyserki, producentki i scenarzystki wyznaczają kierunki rozwoju – ich obecność zaznaczy się mocno także w przeglądzie „Koreanki”. Jakie wyzwania stoją przed mieszkankami kraju o skomplikowanej historii i złożonej teraźniejszości? Jakie marzenia dzielą i łączą kobiety z metropolii i małych miasteczek, z Seulu i z Pjongjangu? W przeglądzie przygotowanym przez Pięć Smaków znalazły się fabuły w różnorodny sposób portretujące współczesne Koreanki – z Południa i Północy. Historie łączące subtelny humor z mocnym przekazem, sentymentalne nuty ze zgryźliwą ironią, pozwolą odkryć inspirujące bohaterki o niesztampowym podejściu do życia, z determinacją walczące o swoje marzenia.

Filmy, które zostaną zaprezentowane w ramach przeglądu to:

  • Nasze ciało / Our Body, reż. Han Ka-ram, 2018 (POLSKA PREMIERA!),
  • Maggie, reż. Yi Ok-seop, 2018 (PREMIERA ONLINE!),
  • Mikrosiedlisko / Microhabitat, reż. Jeon Go-woon, 2017,
  • Twoja i nie tylko twoja / Yourself and Yours, reż. Hong Sang-soo, 2016,
  • Dama z Seulu / Man on High Heels, reż. Jang Jin, 2014,
  • Towarzyszka Kim w przestworzach / Comrade Kim Goes Flying, reż. Kim Gwang Hun, Nicholas Bonner, Anja Daelemans, 2012.

Platforma VOD Pięć Smaków w Domu będzie całoroczną przestrzenią spotkań z azjatyckim kinem, działającą w rytmie cyklicznych, kilkutygodniowych przeglądów. Oprócz tematycznych zestawów, zmieniających się co kilka tygodni, będzie też można na niej znaleźć stałą bibliotekę tytułów dystrybuowanych w przeszłości przez Pięć Smaków. Łącznikiem między stałą biblioteką a pierwszym cyklicznym wydarzeniem będzie „Maggie” w reżyserii Yi Ok-seop, reżyserki, która w słodko-gorzkiej, bezpretensjonalnej formie porusza szereg problemów dotyczących kobiet w Korei.

Na stronie piecsmakow.pl/wdomu można zapoznać się z pełnym programem cyklu „Koreanki” oraz ze stałym, całorocznym repertuarem. Można zakupić karnety oraz dostęp do całej oferty, pierwszego cyklu tematycznego lub poszczególnych tytułów.

Ceny dostępów:

  • Karnet na przegląd „Koreanki” – 85 zł,
  • Dostęp do pojedynczego filmu w ramach przeglądu – 22 zł,
  • Karnet na przegląd „Koreanki” i stały repertuar – 120 zł,
  • Dostęp do wybranego filmu ze stałego repertuaru – 15 zł.

Filmy będą dostępne w dniach 8 kwietnia – 19 maja 2021 na stronie https://www.piecsmakow.pl/wdomu Wszystkie tytuły zostaną zaprezentowane z polskimi i angielskimi napisami. Program dostępny jest wyłącznie na terytorium Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =