Poszerz Horyzonty z programem SimLE

Poszerz Horyzonty SimLEProgram SimLE skupia wokół siebie około osiemdziesięciu studentów. Dąży do rozwijania kompetencji swoich członków, realizując projekty techniczne przy współpracy z biznesem. W piątek (28 marca) z okazji pierwszych urodzin programu w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej odbędzie się konferencja zatytułowana Poszerz Horyzonty.

Studenci działający przy programie SimLE obecnie mają na celu budowę mobilnego symulatora lotów Cessny 172N. Model wykonywany jest z maksymalną precyzją w skali 1:1. Rozmiar projektu sprawia, że angażują się w niego studenci z wielu wydziałów oraz z różnym poziomem wiedzy. Intensywne prace nad skonstruowaniem maszyny trwają od wielu miesięcy i mają zakończyć się sukcesem z końcem 2015 roku.

W piątek (28 marca) program SimLE świętuje swoje pierwsze urodziny, które zamierza uczcić konferencją zatytułowaną Poszerz Horyzonty. Związany z nią cykl wykładów będzie poświęcony tematyce lotnictwa. W trakcie trwania konferencji odbędą się liczne prelekcje z udziałem gości specjalnych – Mistrzów Polski, Europy oraz Świata w lotnictwie cywilnym.

Całodziennym wydarzeniem towarzyszącym obchodom pierwszych urodzin programu SimLE będzie wystawa zdjęć poświęcona lataniu, autorstwa członków Stowarzyszenia EPDG Spotters, którzy dotarli we wszystkie zakamarki gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy.

W trakcie trwania konferencji jej uczestnicy będą mogli zapisać się do Akademii SimLE, w ramach której mają możliwość wzięcia udziału w otwartych wydarzeniach, szkoleniach i warsztatach razem z członkami SimLE. Ponadto będą mieć dostęp do bazy ofert staży od partnerów biznesowych programu, a także śledzić na własne oczy postępy prac w budowie symulatora.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy piątkowej konferencji Poszerz Horyzonty będą mieć możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym przewidziano trzy atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na pytania związane z przeprowadzonymi prelekcjami za pierwsze miejsce otrzymają darmowy lot samolotem. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czeka przelot szybowcem.

Wstęp na konferencję Poszerz Horyzonty organizowaną przez członków programu SimLE jest wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Konferencja Poszerz Horyzonty – piątek (28 marca), godz. 9.00-16.00, Aula Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *