Wyluzuj się w weekend

chorutkibiednyWeekend to czas, kiedy w końcu możemy odpocząć i zrobić coś dla siebie. Dlaczego nie otulić się dobrą muzyką, której przez te trzy dni będzie całkiem sporo? Nie zastanawiajcie się i wyjdźcie z domów. Miłego koncertowania i zalegania na już zazieleniającej się trawce! I miękkiego lądowania w poniedziałek.

Ten weekend rozpoczniemy piątkowymi przygotowaniami do obchodów dnia św. Patryka, a więc miłośnicy piwa – szykujcie się na swoje święto! W Gdyni, w Kawiarni u Muzykuff odbędzie się koncert zespołu The Strays, grającego tradycyjną muzykę irlandzką. Jeśli lubicie klimatyczny folk zielonej Irlandii, przyjdźcie tam o 20.00. Wstęp jest wolny.

Mewa Towarzyska zaprasza na kolejną edycję imprezy Faszyn from Raszyn. Najlepsza impreza modowa startuje już w piątek o godz. 21.00. Brokat, pantera, kabaretki, ortalion, cekiny i inne świecidełka to cechy charakterystyczne tej niesamowitej imprezy dla fanów designu. Na parkiecie i ściance będą królowały takie marki jak Kubota, Parada, Guczi, Hogo Boos, La menia, Tani Armani i wiele innych cenionych nazwisk ze świata mody. Zagrają dla was Nic Prodakszyn, a za wstęp na galę zapłacicie jedyne 10 zł. Fashioniści, trendsetterzy i szafiaki, nie może was tam zabraknąć!

DKF Miłość Blondynki zaprasza natomiast na Kinematograf Polski, podczas którego odbędzie się spotkanie z aktorką Katarzyną Figurą. Projekt ten ma na celu dokonanie retrospektyw filmowych wybranych polskich twórców. Na każdym tego typu spotkaniu pojawia się gość specjalny, którym tym razem będzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek Katarzyna Figura. Aktorka zagrała w ponad 60-ciu polskich filmach. Program wydarzenia obejmuje również pokaz filmów „Aria Diva”, o 18.30 oraz „Ubu król” o 20.oo. Karnet na jeden film wynosi 5 zł, a na dwa 10 zł. Wstęp na spotkanie o 19.oo jest bezpłatny.

Jeżeli macie ochotę na sobotnią noc w rytmie hardcore’u to koniecznie musisz odwiedzić klub Sfinks 700. June Miller napełnią parkiet niebywałą energią. Duet, który tworzą Mark McCann oraz Bart van Dijk połączeni pięknem oraz brutalnością hardcore’u rozpoczęli swoje muzyczne poszukiwania w tym kierunku. Artyści odnaleźli drum and bass, dzięki któremu stworzyli projekt June Miller. Wystarczył rok, aby panowie mocno namieszali na scenie i zawładnęli słuchaczami. Wśród wielu osiągnięć należy wspomnieć o wyróżnieniu i okrzyknięciu duetu najlepszą wschodzącą gwiazdą na Holenderskim Drum & Bass Awards. Nie zastanawiajcie się długo, bo od godz. 22.00 do 23.00 za wejście zapłacicie tylko 10 zł, później 15.

W romantyczne mroki gotyku wprowadzi was Closterkeller w Wydziale Remontowym. Wydarzenie jest o tyle interesujące, że m.in. na nim podczas wiosennej trasy docierać się będzie odświeżony skład zespołu. Warto sprawdzić, co obecnie proponują i spędzić wieczór z charyzmatyczną Anją Orthodox. Bilety kosztują 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu. A koncert zaczyna się o 20.00.

Klub B90 z kolei szykuje prawdziwą ucztę dla punków (i nie tylko). Na jego scenie wystąpią tego wieczoru Apteka, Dick 4 Dick, Patyczak i Brudne Dzieci Sida. Zajrzyjcie tam i sprawdźcie, jaką wam przygotowali Ścieżkę Zdrowia. Na pewno porządnie was przemaglują! Koncert zaczyna się o 19.00, a bilety kosztują 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł.

Niedziela złagodzi powrót do rzeczywistości muzycznie. Po pierwsze, klasyczny thrash metal przywiozą ze sobą do Kwadratowej Acid Drinkers. Kultowi starzy wyjadacze zabiorą was na imprezę bez trzymanki pod znakiem rock’n’rolla. Nie wypada się nie pojawić. Jako support wystąpią Naked Brown. Bilety kosztują 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł. Koncert startuje o 19.00.

Po drugie, w Parlamencie zabawiać was będą pod wodzą Grabaża, Strachy Na Lachy. To zespół założony w 2001 roku, przez Krzysztofa Grabowskiego i Andrzeja Kozakiewicza, grających wcześniej w Pidżamie Porno. Stawić się więc powinni fani jednej i drugiej kapeli. Start koncertu – 20.30, a bilety kosztują 43 zł.

Po trzecie, w Teatrze Na Plaży zagra duet Napszykłat. Tworzą go Robert Piernikowski i Marek Karolczyk, którzy mieszkają i pracują w Poznaniu, komponując muzykę eksperymentalną na pograniczu elektroniki i akustyki. W muzyce Napszykłat można doszukać się źródeł hiphopowych, współczesnej muzyki elektronicznej, muzyki konkretnej oraz noise’u, gdzie puls i chropowata tekstura dźwięku spotykają się z interesującym wokalem. Bilety na to wydarzenie kosztują 20 zł, a zaczyna się ono o 19.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *