Targi Akademia 2014 – czekają na przyszłych studentów!

logo targiPo raz dwudziesty na terenie Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 19 – 20 marca odbędą się Targi Akademia, gdzie prezentacji dokonają uczelnie wyższe z całej Polski i zagranicy. Swoje oferty wystawcy kierują do przyszłych maturzystów, którzy już wkrótce zmierzą się z wyborem uczelni i kierunku studiów, który zadecyduje o ich karierze zawodowej.

Targi Akademia to idealna okazja do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni wyższych w jednym miejscu. Dni targów, to również dni otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, podczas których można zwiedzić wydziały uniwersytetu, wziąć udział w organizowanych wykładach, pokazach laboratoryjnych oraz zasięgnąć rady u starszych kolegów na temat nauki i życia studenckiego.

Oprócz zdobycia informacji o uczelniach w czasie Targów, uczniowie będą mieć możliwość zapoznania się z ofertami wydawnictw kursów maturalnych, które pomogą w przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości. Ważnym punktem wydarzenia jest spotkanie z Okręgową Komisją Egzaminacyjną, która przekaże informacje dotyczące egzaminów maturalnych, ich metod sprawdzania oraz najczęstszych błędów popełnianych przez uczniów. Przyszli maturzyści będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w próbnych maturach z przedmiotów takich jak: WOS, matematyka, chemia, biologia.

Uniwersytet Gdański będzie chciał zapoznać uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ofertą nowych kierunków na rok akademicki 2014/2015. Wśród nich znajduje się: Biologia medyczna, Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, Ichtiologia morska, Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej, European and International Business Law and EU Administration.  Nowe kierunki umożliwiają przyszłym studentom interesujące studia, fachową wiedzę oraz niezbędną na rynku pracy – praktykę.

Organizatorem Targów Akademia 2014 jest Uniwersytet Gdański wraz z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Targi Akademia 2014 odbędą się w czasie święta Uniwersytetu Gdańskiego 19 – 20 marca w godzinach 9.00 – 16.00 na terenie nowoczesnego Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie. Wstęp na  wszystkie imprezy z okazji targów jest wolny. Informacje na temat wydarzenia na stronie: http://www.ug.edu.pl/akademia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *