29.finał WOŚP. To będzie się działo w Trójmieście

Jak będzie wyglądać tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Przez wzgląd na sytuację epidemiczną nie odbędą się organizowane corocznie, cieszące się dużą popularnością imprezy, nie zabraknie jednak innych atrakcji. Tylko w Trójmieście utworzone zostało 13 sztabów.

W niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii – czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zbierane będą środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jeszcze przed rozpoczęciem finału akcję wspierać można „wrzucając” datki do eSkarbonek założonych przez niektóre sztaby lub biorąc udział w licytacjach na portalu Allegro.

fot. materiały prasowe WOŚP

Podświetlona puszka i serce

W przestrzeni miasta Gdańska pojawią się okolicznościowe iluminacje. Jedna z podświetlanych iluminacji, czyli puszka oklejona sercami WOŚP, w której zainstalowana zostanie eSkarbonka stanie przez Złotą Bramą.

– Puszka będzie miała umieszczony panel z kodem QR linkującym do e-skarbonki WOŚP, którą prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu. Rozświetlona puszka będzie miała 3 m wysokości i ponad 1,5 m szerokości – czytamy na stronie gdansk.pl.

Obok budynku Nowego Ratusza (ul. Wały Jagiellońskie) stanie wysokie na 3,35 m i szerokie na ponad 3 m serce WOŚP. Obie instalacje będą stały do poniedziałku, 1 lutego.

Mobilna ściskawa i zabytkowe pojazdy

Wszyscy zmotoryzowani mogą wziąć udział w mobilnej ściskawie. Samochody, które w niedzielę, 31 stycznia o godzinie 12:00, przyjadą na parking P4 Arena Gdańsk przy ul.Pokoleń Lechii Gdańsk, zostaną pokierowane tak, aby utworzyły kształt serca. Efekt uwieczniony zostanie z lotu ptaka.

Ruchem pojazdów kierować będą wolontariusze. Przez cały czas trwania akcji obowiązuje całkowity zakaz wychodzenia z samochodów.

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak co roku, zagrają u Gdańskie Autobusy i Tramwaje wraz z Pomorskim Stowarzyszeniem Sympatyków Transportu Miejskiego. W dniu finału dwa tramwaje z historycznej floty, czyli GAiT: 102Na i 105N oraz autobus Ikarus, wyjadą na ulice Gdańska.

– Na pokładzie każdego z pojazdów wolontariusze ze Sztabu Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego kwestować będą na rzecz WOŚP. Każdy pasażer będzie mógł włączyć się w WOŚP przekazując na liniach datki na rzecz Fundacji. Wszystkie przejazdy specjalnymi dedykowanymi akcji liniami są bezpłatne – czytamy na stronie gdansk.pl.

Gdzie będzie można spotkać te pojazdy? Tramwaje linii 102 Na oraz 105N kursować będą na trasie: Siedlce – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Jaśkowa Dolina – Strzyża PKM – Oliwa Pętla (linia 29S), Ikarus kursować będzie na trasie: Oliwa Pętla – Cystersów – Bobrowa – Sopot Reja (linia 29A).

Rozkłady powyższych linii zostaną udostępnione przed finałem na stronie Gdańskich Autobusów i Tramwajów oraz Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego. Należy pamiętać, że podróżując zabytkowymi pojazdami trzeba stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. W każdym obowiązują limity osób, zgodne z ogólnie obowiązującymi limitami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Komunikacja dla WOŚP zagra także w Gdyni – 31 stycznia uruchomiona zostanie linia trolejbusowa 29T, która kursować będzie na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP – skwer Kościuszki InfoBox – Wzgórze św. Maksymiliana SKM – Orłowo SKM – Wejherowska – Sopot Reja.

W pojazdach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Warto dodać, że decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego, w dniu finału, osoby, które kwestują na rzecz akcji, będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów we wszystkich pociągach PKP SKM oraz Polregio, kursujących na terenie województwa pomorskiego. Wystarczy mieć ze sobą identyfikator wydany przez Sztab WOŚP.

fot. materiały prasowe WOŚP

Charytatywny turniej sportowy

W niedzielę, 31 stycznia o godzinie 12:00 Sztab przy Regionalnym Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenie Miłośników E-sportu Kamar organizują  charytatywny Turniej e-sportowy w FIFA 21. Osoby, które chcą wziąć udział w turnieju muszą mieć własną konsolę oraz grę, a także opłacić wpisowe.

13 Sztabów w Trójmieście

Tylko w Gdańsku w pomoc zaangażowało się ponad 800 wolontariuszy. Poniżej przedstawiamy listę Sztabów WOŚP działających w Trójmieście:

Gdańsk:

1. Szkoła Podstawowa nr 45 im. bohaterów Westerplatte w Gdańsku, ul. Matki Polki 3a (prowadzi eSkarbonkę oraz aukcje na Allegro)

2. Rada Dzielnicy Strzyża, ul. ks. Bernarda Sychty 12/14, Gdańsk (prowadzi eSkarbonkę oraz aukcje na Allegro)

3. Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku, ul. Marcina Dragana 2 (prowadzi eSkarbonkę)

4. Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne PTSM “Podróżnicy” przy Szkole Podstawowej Nr 49 w Gdańsku, ul. Legionów 11

5. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska Hufiec Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, ul. Za Murami 2-10

6. Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie, ul. Jagiellońska 5 (prowadzi eSkarbonkę i aukcje na Allegro)

7. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Pl. Solidarności 1/328 (prowadzi eSkarbonkę)

8. Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS, ul. Kołobrzeska 75

Sopot:

1. Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Niepodległości 763

Gdynia:

1. YMCA Gdynia, ul. Żeromskiego 26 (prowadzi eSkarbonkę i aukcje na Allegro)

2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni, ul. Wiczlińska 50A

3. Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zjednoczonej Europy, ul. Strażacka 15

4. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26 (prowadzi eSkarbonkę)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 19 =