Szybki Kurs Dykcji online. Weź udział w kursie Teatru Wybrzeże!

Po prawej Marzena Nieczuja Urbańska, aktorka Teatru Wybrzeże, obok Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji | źródło: Facebook Teatru Wybrzeże

Masz problemy z wypowiadaniem się? Chcesz popracować nad swoją wymową i być lepiej zrozumiany? Teatr Wybrzeże organizuje Szybki Kurs Dykcji online! Weź udział już dziś!

Teatr Wybrzeże o Szybkim Kursie Dykcji:

Szybki Kurs Dykcji to seria kilkunastominutowych filmów instruktażowychKażdy odcinek zawiera praktyczne ćwiczenia do wykorzystania na co dzień. Przez tajniki wymowy prowadzi nas aktorka Teatru Wybrzeże, Marzena Nieczuja Urbańska, a w charakterze kursantki partneruje jej Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji. Aktualnie dostępne jest 8 odcinków.

 

1. Ćwiczenia rozluźniające

W pierwszym odcinku będziemy parskać, wytykać język i robić dziubki. Wszystko w celu rozluźnienia mięśni twarzy.

2. Ćwiczenia oddechowe

W drugim odcinku pobawimy się w szamana, porozciągamy przeponę, poćwiczymy wdechy i wydechy.

3. Otwieranie dźwięku

Trzeci odcinek to już wyższy poziom wtajemniczenia. Dowiecie się bowiem, jak otworzyć dźwięk. Będziemy wykonywać ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe. Polecamy każdemu, kto dużo pracuje głosem i nie chce go zedrzeć.

4. Samogłoski

W czwartym odcinku skupimy się na samogłoskach i związanych z nimi emocjach. To nam pomoże w ćwiczeniu izolowanym twarzy.

5. Łamańce językowe

Piąty odcinek poświęcimy trudnym zbitkom językowym . Pokażemy także, do czego w ćwiczeniu dykcji może przydać się zwykły korek (po winie lub przed winem). Seria dostępna dla osób niewidomych i niedowidzących. Projekt dofinansowano w ramach programu Kultura Dostępna ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

6. Hiperdykcja

W szóstym odcinku poćwiczymy hiperpoprawną wymowę, czym wypowiemy walkę szczękościskowi. Zapraszamy do ćwiczenia razem z nami.

7. Akcent

W siódmym odcinku zbadamy tajniki akcentowania w języku polskim. Oprócz reguł i przykładów sprawdzimy, jaka jest relacja między akcentem a regionem pochodzenia mówiącego.

8. Odbitki i (nie)połykanie głoski Ł

Finałowy odcinek serii poświęcimy nader częstemu zjawisku połykania różnych głosek. Zjadanie ich jest niebezpieczne, gdyż grozi zmianą znaczenia wypowiadanych słów. Jak się przed tych uchronić? Między innymi poprzez odbitki.

Seria dostępna jest bezpłatnie i bezterminowo na platformie VOD Teatru Wybrzeże: https://vod.teatrwybrzeze.pl/. Wcześniej należy dokonać bezpłatnej rejestracji. Jeśli jednak nie chcemy zakładać konta, to nagrania znajdziemy bezpośrednio pod tym linkiem: https://vimeo.com/showcase/7959709 

Projekt dofinansowano w ramach programu Kultura Dostępna ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

 

źródło: Teatr Wybrzeże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − trzy =