Premierowa „Kartagina” w Sopocie

kartaginaPonad 3 lata żmudnej pracy. Wersy najbardziej pracowitego rapera w Polsce dopełnione bitami jednego z najlepszych producentów hip-hopowych na świecie. W środę, 12 marca w sopockim Sfinksie odbędzie się premierowy koncert trasy promującej „Kartaginę” – wspólny album  Adama (Ostrego) Ostrowskiego i reprezentanta Toronto / Nowego Jorku – Marco Polo.

Kiedy pojawiły się informacje o współpracy tego duetu, wielu słuchaczy skakało ze szczęścia, ale równie wielu z nich obawiało się, że Ostry „nie sprosta zadaniu”. Dlaczego? Marco Polo od przeszło 15 lat jest liderem na amerykańskiej scenie producentów muzycznych. Do Nowego Jorku przeprowadził się z Kanady i szybko zyskał uznanie wśród słuchaczy oraz wielu chętnych raperów na dogranie się do jego bitów. Współpracował z takimi muzykami jak Masta Ace, KRS-One, Talib Kweli czy Heltah Skeltah. W sumie zajął się produkcją kilkudziesięciu krążków, stale rozwijając swoje możliwości. Jest porównywany z Dj-em Premierem, współtworząc najwyższą półkę światowych producentów. Nic więc dziwnego, że przy tak wysoko podniesionej poprzeczce, niektórzy obawiali się efektów tej kolaboracji.

O.S.T.R. – Okrzyknięty niedawno artystą dekady przez Magazyn WuDoo i Hip-Hop.pl. Raper, producent, freestyle’owiec, inżynier dźwięku, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Dumnie reprezentuje swoje rodzinne miasto, zwłaszcza Bałuty. Można napisać o nim artykuł na wiele stron, ale o jego umiejętnościach i wszechstronności niech świadczy kilka wybranych faktów z biografii: doskonale gra na skrzypcach, otrzymał nominację do „paszportu Polityki”, współtworzył znany  i lubiany projekt Męskie Granie, jest zdobywcą najważniejszych nagród muzycznych w Polsce, w tym Fryderyka za najlepszy album roku hip-hop/R&B 2010 roku (za „O.c.b.”). Wydał 14 solowych albumów, nie bez powodu będąc nazywanym najbardziej płodnym muzycznie raperem w Polsce. Ostatnio szerokim echem wśród słuchaczy odbiła się kolaboracja Ostrego z Hadesem (album HAOS), teraz nadszedł czas na duet marzeń.

Wspólny album Marco Polo i Ostrego – „Kartagina” ukazał się 4 marca tego roku nakładem wytwórni Asfalt Records. Album w całości został wyprodukowany przez kanadyjskiego producenta. Gościnnie na płycie pojawili się między innymi Lil’ Fame z grupy M.O.P., Kochan, Hades, Zorak, Torae czy Cadillac Dale. Oprawę graficzną albumu wykonał Grzegorz Piwnicki. Album uzyskał status złotej płyty w przedsprzedaży (15 000 nabywców).

Podczas środowego koncertu za gramofonami stanie Dj Haem, a jako support zaprezentuje się młody, ale niesamowicie zdolny raper Sarius przygarnięty niedawno pod skrzydła Asfalt Records. Wspierać go będzie Zorak.

BILETY – 35 zł (przedsprzedaż)
Punkty sprzedaży: Salony EMPiK, Saturn, MediaMarkt i inne punkty Ticketpro w całej Polsce. Sprzedaż internetowa – www.ticketpro.pl

W dniu koncertu – 40 zł

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1465527570336774/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *