I Ty możesz być Świętym Mikołajem… na motocyklu!

fot. mikolaje.gd.pl

Jak co roku Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe organizuje akcję „Mikołaje na Motocyklach”. TSM od 2003 roku zbiera pieniądze dla potrzebujących dzieci. Niestety, w tym roku ze względów epidemicznych nie odbędzie się znana na całą Polskę parada motocyklowa. Organizatorzy przenieśli jednak zbiórkę do świata wirtualnego.

Pierwszy raz 9 Mikołajów przejechało przez ulice Trójmiasta 17 lat temu. Wówczas narodziła się (jak mówią organizatorzy) „nowa świecka tradycja”, która funkcjonuje z nami do dziś. W 2005 roku na motocyklach zebrała się już setka ludzi. W 2013 udało się przekroczyć barierę 20 tysięcy zebranych złotych, a już dwa lata później padł niepobity do teraz rekord zbiórki. Mikołaje zebrały dla potrzebujących ponad 125 tysięcy złotych. W zeszłym roku w akcji wzięło udział 1840 świątecznych brodaczy, potwierdzając, że jest to największy tego typu projekt w Polsce. Dodatkowo organizatorzy piszą, że „[…] według naszych usilnie zdobywanych informacji wspólnie tworzymy największą motomikołajową paradę na świecie”.

3 listopada na stronie internetowej akcji mikolaje.gd.pl pojawiła się informacja, że przez obostrzenia związane z pandemią Covid-19 „Mikołaje na Motocyklach” nie pojawią się na ulicach Trójmiasta. Nie znaczy to jednak, że XVIII odsłona imprezy się nie odbędzie. Wręcz przeciwnie! 11 listopada wystartowano z tegoroczną edycją. Do mety Mikołaje dotrą 24 grudnia.

Jak pomóc w tym roku?

W ubiegłym roku podczas imprezy TSM zebrało prawie 83 tysiące złotych. Najważniejszym źródłem zbiórki okazały się cegiełki. Na tej stronie można je kupować także w tym roku. Cena jednej cegiełki wynosi 30 złotych.

Mikołajom pomożemy też, kupując specjalne przedmioty od TSM. W tym celu warto zaglądać na oficjalną mikołajkową stronę na Facebooku (https://www.facebook.com/MikolajeNaMotocyklach). Regularnie licytowane są tam specjalne buffy i inne przedmioty.

Jeszcze prostszym sposobem jest zwykły przelew. Dowolną kwotę można wnieść na numer konta akcji: 86 1600 1462 1833 4273 4000 0003. Jak mówią organizatorzy, liczy się każda złotówka!

Tegoroczna edycja zakończy się 24 grudnia, więc jeśli chcesz pomóc, masz jeszcze tydzień!

Więcej informacji na stronie mikolaje.gd.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =