Taniec. Czy warto?

Niektórzy uważają taniec za głupotę, inni za coś błahego i niepotrzebnego. Dla tancerzy jest on całym światem. Dlaczego zatem warto porzucić uprzedzenia i samemu spróbować tej formy aktywności? 

Taniec to przede wszystkim zdrowie. W dzisiejszych czasach szczególnie przykładamy do tego wagę. Często jednak nie zauważamy, jak łatwo połączyć można przyjemne z pożytecznym. Taniec to przecież jeden z najprzyjemniejszych sportów. Dzięki dobrej kondycji wzmacniamy nasze ciało. Dotyczy to zarówno mięśni, jak i umysłu. Uprawianie sportu zapobiega wielu chorobom takim jak cukrzyca czy nadciśnienie. Reguluje także poziom cholesterolu we krwi i poprawia krążenie. Taniec to jednak przede wszystkim zdrowie dla duszy. Pomaga w zmaganiach ze stresem. Ruszając się, możemy wyładować emocje, wyrzucić nadmiar stresu i choć na chwilę zapomnieć o otaczającym świcie, pełnym obowiązków, problemów i niekomfortowych sytuacji. Dodatkowo aktywność fizyczna wspomaga produkcję endorfin, czyli hormonu szczęścia. Warto zatem zaryzykować i zatracić się w tańcu. Dla zdrowia!  

Grupy taneczne to często małe rodziny. Ta forma sztuki i sportu w niezwykły sposób łączy ludzi. Jeśli brakuje nam towarzystwa lub chcielibyśmy odnaleźć się w nowej grupie społecznej, warto zacząć od tancerzy. Możliwe, iż dzięki wspólnie podejmowanym trudom i ćwiczeniom bardziej solidaryzujemy się z towarzyszami. Taniec to także świetna propozycja dla par. Jest to forma aktywności, która ogromnie zbliża ludzi. Między tancerzami często tworzą się niezwykłe relacje, a wszystko za sprawą magnetyzmu, doświadczanemu poprzez kontakt fizyczny i magii, jaką taniec ma w sobie. 

Kolejnym fantastycznym powodem, dla którego warto tańczyć, jest wzrost pewności siebie. Nie tylko zwiększamy świadomość własnego ciała, lecz także odkrywamy na nowo nasze możliwości. Tańczyć każdy może i często wystarczy spróbować, by przekonać się, że sami jesteśmy w stanie zrobić coś, co do tej pory podziwialiśmy jedynie z widowni. Dzięki temu będziemy czuć się pewniej na wszelkiego rodzaju przyjęciach i imprezach tanecznych. Taniec dodaje pewności siebie również poprzez zmiany w wyglądzie, jakie za sobą pociąga. Nasza sylwetka prostuje się, głowa unosi, a ciało staje giętkie i smukłe. Jest to więc świetny rodzaj sportu dla tych, którzy lubią czerpać radość i przyjemność z aktywności fizycznej.  

Taniec to niezwykła część kultury. Pozwala dotknąć ogromnej części historii i z bliska spojrzeć na kształtującą się kulturę. Dzięki niemu sami stajemy się jej częścią. Tworzymy zatem sztukę. Śmiało można powiedzieć, iż ta forma aktywności w niezwykły sposób rozwija naszą kreatywność. Poprawia również pamięć, szczególnie tzw. pamięć ruchową. Co więcej, świetnie wpływa na ogólną koordynację, a to przydaje się codziennie, np. podczas jazdy samochodem.  

Powodów by tańczyć, można wymieniać wiele. Moim zdaniem najważniejszym z nich jest ogrom możliwości i nowych doświadczeń, jakie daje. Przynajmniej raz w życiu warto zatracić się w tańcu, wyjść na scenę i znaleźć w zupełnie innej rzeczywistości. Dla tancerzy jest to tak niezbędne do życia, jak tlen. By w to uwierzyć i samemu się o tym przekonać, po prostu trzeba spróbować.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *