List prof. Krzysztofa Bielawskiego do społeczności akademickiej UG

Szanowni Państwo,

Drodzy Członkowie Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego,

 

kilka dni temu ogłosiłem swój udział w wyborach na stanowisko Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Chciałbym – prosząc Państwa o wsparcie myślą, słowem, a także i głosem – wskazać na główne motywy mojej decyzji.

Uważam, że każdy kandydat na stanowisko Rektora Uniwersytetu Gdańskiego powinien mieć przede wszystkim ściśle określony program – wizję rozwoju Uczelni, pakiet proponowanych reform czy projektów inwestycji. Rozwój i zmiana są moim głównym motorem napędowym, zaś lata pracy na UG utwierdzają mnie w przekonaniu o konieczności podjęcia zdecydowanych działań – kontynuowaniu dobrych praktyk, reform istniejących dysfunkcjonalności oraz podejmowaniu nowych, ambitnych wyzwań.

Już dziś na stronie www.krzysztofbielawski.pl prezentuję program wyborczy “7 pięter rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego” i będę przekonywał Państwa do wspierania mnie w procesie jego urzeczywistniania.

Mam nadzieję, że ta kampania wyborcza – pomimo specyficznego czasu – da mi możliwość nie tylko przedstawienia, ale i skonfrontowania wizji rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego w debacie czy debatach z udziałem szerokiej publiczności (oczywiście z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa). Chciałbym porozmawiać ze wszystkimi, którym na sercu leży dobro naszej Alma Mater, o tym jak jest i jak być powinno. Nie zatraćmy tego, co dla Akademii konstytutywne – akademickiej debaty.

Liczę również, że podczas tych debat dam się Państwu poznać jako kandydat, którego przymioty charakterologiczne dadzą rękojmię prawidłowego wykonywania tej zaszczytnej funkcji. W swojej karierze pełniłem liczne funkcje zarządcze, a zebrane doświadczenie postaram się wykorzystać służąc naszej Uczelni.

 

Pozdrawiam Państwa serdecznie prosząc o wsparcie!

 

prof. dr hab. Krzysztof P. Bielawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *