Fest weekend!

Dixie & Leo3Ach, jaki czeka nas weekend! Pełen festiwali, dobrego kina, muzyki, wspomnień (muzycznych, podróżniczych i nie tylko) i oczekiwania na rozdanie Oskarów. Dajcie się ponieść emocjom i rzućcie się w wir wydarzeń.

W piątek zaczyna się wart uwagi trójmiejski festiwal – Music Is The Weapon Fest. Wyrósł on z poprzednio odbywających się w Desdemonie imprez o tej samej nazwie. Tym razem zapowiada się trzydniowe muzyczne święto młodych, obiecujących zespołów. Pierwszego dnia zagrają Moaft, Also With Razors, Settings The Woods On Fire, Octopussy i Judy’s Funeral. W sobotę, drugiego dnia – Logophonic, Ampacity, Jolokia, 3moonboys, Magnificient Muttley i The Esthetics. Niedzielę zawojują tba, Kiev Office i Sting Nie Zagra w Kazachstanie – na ten dzień obowiązują jednak tylko zaproszenia. Bilety na piątek i sobotę kosztują 40 zł, jednodniowy – 25 zł. Koncerty startują ok. 20.00.

musical youthInnym miejscem, gdzie będziecie mogli usłyszeć sporo zespołów, będzie Ratusz Staromiejski w Gdańsku. Przed nami bowiem V Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych Musical Youth. Zaprezentują się na nim The Problems, Numer Seryjny, Tune 4 Tune, Roos, Signal From Europa, Revan, She’s So Fine i The Pin Dolls. Zespoły będą walczyć o występ na Metropolia Jest Okey, a oceniać ich będzie jury w składzie Jakub Knera (noweidzieodmorza.com), Kamil Wicik (Radio Gdańsk), Adrian Qlos Kulik (Lipali) i Paweł Mazur (Nadbałtyckie Centrum Kultury). Przegląd zaczyna się o 18.00, a wstęp dla publiczności jest wolny.

Po raz pierwszy startuje wyjątkowe wydarzenie – Trampki, czyli I Spotkania Podróżujących Kobiet. Podróżnicze pogadanki zdominowali mężczyźni, więc organizatorzy postanowili postawić na damskie wyprawy. Podróżujące kobiety łamią stereotypy, nie potrzebują męskiego wsparcia, same radzą sobie na bezdrożach naszego globu, dźwigając ciężkie plecaki, w których oprócz zapasowych trampek, czasami trafić można i na szpilki. A o tym, jak bardzo są zaradne, będziecie mogli się przekonać w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariackiej. Wstęp jest wolny, a spotkania potrwają przez piątek i sobotę. Więcej informacji i program tutaj.

Rozdanie najważniejszych nagród filmowych już niebawem, dlatego z tej okazji Multikino przygotowało specjalny maraton dla miłośników kinematografii. Noc Oscarowa to okazja do zapoznania się z filmami, które mają szanse na zdobycie tej prestiżowej statuetki. Już w piątek w gdańskim i gdyńskim Multikinie będzie można zobaczyć takie produkcje jak: „Zniewolony”, „Tajemnica Filomeny”, „Wilk z Wall Street” oraz „Grawitacja”. Przekonajcie się czy typowania Amerykańskiej Akademii Filmowej są słuszne. Seanse rozpoczną się o godz. 22.00. Bilety od 27 do 34 zł można nabyć w kasach kina.

W Sopocie tymczasem ze swoimi fanami spotka się Maria Peszek. Obecnie promuje koncertowe DVD, „Jezus is Alive”, w skład którego wchodzą piosenki z jej płytowego tryptyku („Miastomania”, „Maria Awaria”, „Jezus Maria Peszek”). Przyjdźcie do Sceny i sprawdźcie, jakie okłady energii skrywa w sobie ekscentryczna wokalistka. Bilety kosztują 48 zł, a koncert zaczyna się o 22.00.

Piątek to także dzień, w którym Gdańsk nawiedzi jedna z legend Jarocina i najważniejszych przedstawicieli polskiej zimnej fali, czyli Variete. W swoim brzmieniu łączą gitarowe ściany dźwięku, elementy nu-jazzu i nowoczesnej muzyki klubowej. Koncert w B90 to gdański przystanek na trasie promującej ich siódmy album, pt. „Piosenki Kolonistów”. Bilety w cenach 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł są dostępne w stałych punktach. Koncert o 20.00.

Ostatnia sobota karnawału w klubie Sfinks 700 to spotkanie z uznanym producentem muzycznym Chymera. Jeżeli liczycie na mocne zakończenie karnawału, to nie może was tam zabraknąć. Pierwsze utwory artysty powstały w 2002 roku, a cztery lata później powstała jego pierwsza płyta wydana zagranicą. To właśnie wtedy szersza międzynarodowa publiczność oraz znane wytwórnie muzyczne skupiły na nim uwagę. Czołowy producent światowej sceny zagra dla was w klimatach house, techno, płynnie przechodząc od spokojnych deepowych utworów aż do niepowtarzalnych festiwalowych bangerów. Impreza startuje o 22.00. Wstęp wynosi 10 zł do godz. 24.00, później 15zł.

Początek marca będzie miał rockowy przytup. W sobotę odbędzie się kolejna edycja Gdynia Rocket Festiwal. Świetnych zespołów i przebojów nie zabraknie, bo w Gdyni Arenie zagrają Coma, Farben Lehre, Luxtorpeda, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, a uzupełnieniem nadmorskiego koncertu będą Raggafaya i BixBit. Festiwal zaczyna się o 15.00, a bilety kosztują 75 zł.

Tego wieczora będzie też można przenieść się w czasie. W Pick & Roll Clubie odbędzie się druga odsłona cyklu Trójmiasto Rock’n’Roll Story w odcinkach, czyli Oni Przeszli Do Historii. Tym razem wspominany będzie Marek Grechuta. Warto posłuchać utworów mistrza wykonywanych na trójmiejską nutę i pożegnać karnawał w oparach poezji. Bilety kosztują 20 zł, a w przedsprzedaży 15 zł. Koncert zaczyna się o 20.00.

Pamiętajcie, że właśnie w sobotę będziemy wspominać Żołnierzy Wyklętych. W Sopocie główne uroczystości będą miały miejsce ok. 18.45 pod pomnikiem sanitariuszki Inki. W Gdańsku we Fregacie odbędzie się II Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych, któremu towarzyszyć będą prelekcje kombatantów i historyków IPN-u oraz koncerty, a wszystko zaczyna się już o 11.20. W Gdyni natomiast o 17.00 u zbiegu ulic Świętojańskiej i Alei Piłsudskiego ruszy III Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Macie płyty, których już nie słuchacie? Chcecie poszukać nowego brzmienia? Koniecznie odwiedźcie w niedzielę Muzyczny Pchli Targ w Desdemonie. Można tam przynieść absolutnie wszystko co ma związek z muzyką od płyt cd, winyli, kaset po naszywki z nazwami zespołów, pisma, książki oraz instrumenty. Bez wnoszenia żadnych opłat można będzie sprzedawać swoje rzeczy lub wymieniać się z innymi uczestnikami. Wydarzenie zaczyna się o godz. 17.00. Miłośnicy muzyki nie mogą tego przegapić.

tato nie wracaMiłośnicy teatru powinni skierować swoje kroki do Teatru Na Plaży, gdzie będzie wystawiany spektakl pt. „Tato nie wraca”. To monodram w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej, oparty na jej osobistych doświadczeniach. Wraz z dramaturgiem Piotrem Rowickim stworzyli uniwersalną historię młodej kobiety, która wychowywała się bez ojca. Przedstawienie zaczyna się o 18.00. Bilety na nie kosztują 20 zł – ulgowy i 30 zł – normalny.

Fani hip-hopu też nie będą w niedzielę narzekać. W Bunkrze wystąpią The Beatnuts, którzy przyjadą do Trójmiasta prosto z Queens, z Nowego Jorku. Jeśli więc macie ochotę na grubą imprezę i chcecie poczuć rapowy klimat zza oceanu, nie wahajcie się długo i przyjdźcie na koncert. Na scenie pojawią się także m.in. III Tone , Hman i Gedz. Impreza zaczyna się o 20.00, a bilety kosztują 49 zł, w przedsprzedaży – 39 zł.

fot. mat. promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *