Anita Lipnicka w Teatrze Szekspirowskim

Anita Lipnicka nie jest osobą tajemniczą w świecie wirtuozów. Dorobek muzyczny artystki sięga trzynaście albumów. W tym roku wokalistka odwiedzi Gdańsk, a konkretniej Teatr Szekspirowski. Koncert odbędzie się 1 marca.Anita Lipnicka rozpoczęła swoją karierę od przynależności do zespołu Varius Manx. To właśnie tam nagrała dwie, pierwsze płyty: „Emu” „Elf”, które przyniosły jej ogromny sukces. W 1996 roku wokalistka opuściła formację i postawiła na solową karierę. Pierwszym albumem wydanym w pojedynkę był „Wszystko może się zdarzyć”. Otrzymał status trzykrotnie platynowej płyty. Promowały go utwory „I wszystko może się zdarzyć” i „Piękna i rycerz”, a krążek został nagrodzony Fryderykiem w kategorii album roku pop.

Kolejna płyta „To, co naprawdę” ukazała się w 1998 roku. Nie zdobyła takiej popularności, jak poprzednia, jednak zyskała status złotej. W przeciągu kilku następnych lat na rynku pojawiły się albumy „Moje oczy się zielone”„Nieprzyzwoite piosenki”. Druga z nich zdobyła Fryderyka jako album roku pop i przez kilka miesięcy utrzymywała się na pierwszym miejscu.

Dalsze lata przyniosły krążki zatytułowane: „Inside Story”„Other Stories”„Goodbye” „Hard Land of Wonder”. Dziewiątą płytą artystki jest „W siódmym niebie”, nagrany wraz z zespołem Voice Band, a dziesiąty jest zatytułowany „Vena Amoris”. Promowała ją piosenka „Hen, hen”.

W 2017 roku wokalistka wydała dwie płyty. Jedną z nich był zapis koncertu zatytułowany „Na osi czasu”, kolejny nosi nazwę „Miód i dym”. Krążek został nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii album roku pop. Jej najnowszy album wyszedł z okazji 25-lecia pracy artystycznej „OdNowa”.

Kiedy: 1 marca, 19:00

Gdzie: Teatr Szekspirowski, Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Bilety: od 100 zł

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *