Igor Boxx w Żaku

Dream Logic. Igor BoxxPonad rok po premierze „Dream Logic” Igor Boxx zaprezentuje swoje dzieło w Gdańskim Żaku. Już w piątek (28 lutego) wyruszcie w muzyczną podróż do lat 90. Czasów elektronicznej muzyki tanecznej, instrumentalnego hip-hopu i nu-jazzu.

Prezentowana płyta jest popisem szalonej wyobraźni poddanej studyjnym rygorom. Materiał łączy wrażliwość jazzu z klubowym groovem. Usłyszymy fuzję gatunków i dźwięków – poczynając od dubu i funku, na klimatach ambientowych kończąc. Sam artysta mówi, że tworząc „Dream Logic” przesłuchiwał nagrania rockowe, big bitowe, popowe oraz estradowe. Jego zainteresowanie sięgnęło nawet do różnych kiczowatych melodii, które zawierały dźwięki pomocne w układaniu kompozycji.

Wcześniejszy „Breslau” to krążek opowiadający trudną historię — tę rozgrywającą się w rodzinnym mieście twórcy, Wrocławiu. Tym razem I.Pudło cofa się już nie do II wojny światowej, a złotych lat 90. Lżejszy, bardziej taneczny album, wychodzi z konwencji Ninja Tune (londyńska wytwórnia, w której pracował ze Skalpelem). To co wyróżnia album to jego spontaniczność i naturalność. Charakter epoki odnajdziemy w łamanych partiach perkusji i smyczków. Użyty materiał nie jest jednak balastem dla twórcy, a punktem wyjścia, inspiracją. Mistrzowski sampling nie pozostawia złudzeń, że wszystko zostało dokładnie przemyślane. A całość, zamiast dokładnie odtwarzać tamten okres, budzi go na nowo do życia.

Bilety jak zawsze możecie nabyć w kasie Klubu Żak (pn.-pt. 15.00-21.00 ; sb. i nd. 16.00-21.00). Dodatkowe informacje otrzymacie pisząc na adres mailowy (kasa@klubzak.com.pl), bądź dzwoniąc pod nr 58 344 05 73 lub 58 345 15 90. Na samo wydarzenie warto przyjść wcześniej, ponieważ miejsca nie są numerowane. Wejściówki nabyć można też za pośrednictwem eventim.pl oraz w sieci EMPIK, Media Markt i Saturn – niestety bez zniżek.

Ceny biletów:

Przedsprzedaż (do 23.02.2014r.): 13zł z Kartą Kultury lub Dużej Rodziny; 15zł studenci; 25zł normalne

Po 23.02: 23zł z Kartą Kultury lub Dużej Rodziny; 25zł studenci; 35zł normalne

Start o godz. 20.00!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 4 =