Pezet w Gdynia Arenie

Ostatni koncert Pezeta został uznany przez wielu fanów za najważniejsze wydarzenie muzyczne 2019 roku. Wejściówki do warszawskiego Torwaru zniknęły w ciągu 15 minut. Artysta przyznał, iż był to najlepszy występ w jego karierze. Z powodu tak dużego zainteresowania zapowiedział cztery koncerty. Jednym z nich będzie ten z 22 lutego w Gdyni.Fascynacja Pezeta (Jana Pawła Kaplińskiego) hip-hopem rozpoczęła się w nastoletnim wieku. To właśnie wtedy, w 1998 roku, wraz ze szkolnym kolegą, Onarem, założył grupę „Płomień 81”. Liczba 81 nawiązuje do numeru podstawówki, do której chodzili raperzy. Rok później, po zainteresowaniu się zespołem przez wytwórnię Asfald records, album „Na zawsze będzie płonął” ujrzał światło dzienne. W 2000 roku powstała kolejna płyta, zatytułowana „Nasze dni”, z tym wyjątkiem, że wypłynęła już z innego studia – mianowicie R.R.X.

Dwa lata później Pezet zdecydował się na stworzenie albumu bez pomocy kolegi ze szkolnej ławki. „Muzyka klasyczna” okazała się sukcesem, gdyż w szybkim czasie osiągnęła nakład powyżej 20 tysięcy. Promowały ją utwory „Re-fleksje”„Seniorita”„Bez twarzy”. W ciągu dwóch lat na rynku pojawił się kolejny krążek artysty. Ważną rolę w „Muzyce poważnej” odegrały teledyski do „Nie jestem dawno”„Szósty zmysł”„W branży”.

2005 rok był zwiastunem ponownej współpracy z Onarem, co zaowocowało w album „Historie z sąsiedztwa”. Zaś w 2007 roku Pezet powrócił do solowej kariery, wydając płytę „Muzyka rozrywkowa”. Media skupiły się głównie na utworach „Na tym osiedlu” „Noc i dzień”. W kolejnych latach udało się stworzyć trzy krążki: „Muzyka emocjonalna”„Dziś w moim mieście” oraz „Radio Pezet”.

Dotąd produktywny raper po wydaniu płyty „Radio Pezet” w 2012 roku zmagał się z problemami w mediach. Pojawiało się wiele artykułów na temat Pezeta, ukazujących go w złym świetle: problemy z alkoholem, niesłowność czy reklamowanie produktów w tekstach. Rok później artysta wyznał, że ma problemy ze zdrowiem i odwołał wszystkie koncerty.

Na ekranie telewizora można było ujrzeć Pezeta dopiero w 2017 roku, gdy wydał singiel „Nie zobaczysz łez”. To był kolejny sukces w karierze rapera, gdyż płyta uzyskała tytuł złotej i zdobyła pierwsze miejsce w Esce kategorii hip-hop. W zeszłym roku pojawiła się jego najnowsza płyta, zatytułowana „Muzyka współczesna”.

Kiedy: 22 lutego, 17:30

Gdzie: Gdynia Arena, Kazimierza Górskiego 8

Bilety: 79-129 zł

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *