Julia Marcell zagra w Starym Maneżu

Już w niedzielę 23 lutego w gdańskim Starym Maneżu wystąpi wyjątkowa polska artystka, Julia Marcell. Zaprezentuje materiał z albumu pt. „Skull Echo”. 

Julia Górniewicz, która działalność artystyczną rozpoczęła w 2007 roku, swoją muzykę utrzymuje w alternatywnym klimacie, czerpiąc niekiedy z elektroniki. Ma na koncie sześć albumów, z czego ostatni („Skull Echo”) wydany został 20 stycznia 2020 roku.

Julia jest laureatką prestiżowych nagród, między innymi Fryderyka za album roku 2012 muzyki alternatywnej („June”), oraz Paszportu „Polityki” w kategorii „Muzyka popularna”. Została również wyróżniona Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2011 roku.

Najnowszy projekt Julii Marcell „Skull Echo” to płyta i film — tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę — elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie we współpracy z producentem muzycznym Michaelem Havesem.

O najnowszym projekcie mówi: „Skull Echo to opowieść o czasie, percepcji i samotności. O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata – pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych. To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem.”

Julia jest doceniana przez fanów za swoje utwory, w których trafnie obrazuje zastaną rzeczywistość głosząc komentarz społeczny. Oprócz ambitnych tekstów dużą wagę przywiązuje do klipów, w których z lekkością bawi się formą i wizualnymi metaforami.

KIEDY: 23 luty 2020

GDZIE: Stary Maneż, Gdańsk

BILETY: 59 zł 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − dwa =