„Moja historia” – muzyczna podróż z Piotrem Rubikiem w Filharmonii Bałtyckiej

Piotr Rubik wyrusza w kolejną trasę koncertową po całej Polsce. Pierwszym przystankiem w podróży będzie Gdańsk, a konkretnie Filharmonia Bałtycka. To właśnie tam artysta wystąpi 20 lutego. Towarzyszyć mu będą znani soliści, a wśród nich: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Michał Gasz oraz Marcin Januszkiewicz.

Od najmłodszych lat uczył się grać na wiolonczeli. Piotr Rubik ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Należał do Światowej Orkiestry Jeunesses Musicales, gdzie pełnił funkcję koncertmistrza. Umiejętność komponowania muzyki filmowej szlifował w Sienie, a od 2005 roku jest szefem muzycznym Festiwalu Tańczące Eurydyki im. Anny German w Zielonej Górze.

Artysta może się pochwalić całkiem sporą dyskografią liczącą trzynaście albumów, z czego dwie z nich okrzyknięto diamentową płytą. Najnowszy krążek pojawił się pod koniec 2019 roku. „Moja historia” jest zapisem koncertu w Bratysławie, zawierającym największe przeboje. Na występie w Filharmonii Bałtyckiej nie zabraknie nieznanych utworów, które zaskoczą słuchaczy. Piotr Rubik przedstawi również historie związane z niektórymi piosenkami.

Kiedy: 20 lutego, 20:30

Gdzie: Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1, Gdańsk

Bilety: 99-249 zł (wyprzedane)

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *