„100 dni do matury” – Mata w gdańskim klubie Parlament

Już 14 lutego 2020 rusza pierwsza trasa koncertowa początkującego rapera Maty – „100 dni do matury”. Artysta wystąpi m. in. w Trójmieście, a dokładniej w Gdańsku. Koncert odbędzie się 22 lutego 2020, w klubie muzycznym Parlament!

Mata, a właściwie Michał Matczak, to polski raper, który dopiero co zaczyna swoją przygodę z muzyką. W październiku 2018 roku ukazał się jego pierwszy album koncepcyjny, który w roku następnym został wydany również jako epka. Jednak największą popularność Mata zyskał dzięki singlowi „Patointeligencja”, który zaledwie w kilka dni zdobył aż 8,5 mln wyświetleń na YouTube. Ze względu na tematykę, wywołał on w mediach spore kontrowersje. Mata w swoim utworze opisywał młodzież z dobrych domów, która nie stroniła od alkoholu, ani innych substancji psychoaktywnych nawet w szkole. Artysta spotkał się przede wszystkim z krytyką ze strony szkoły, do której uczęszczał, głównie ze względu na wykorzystanie jej wizerunku w klipie. Raper został jednak też doceniony – jego twórczość umieszczono na playliście Tidal Rising Global, a sam Mata pojawił się na okładce tejże listy.

W styczniu tego roku został wydany debiutancki album studyjny artysty – „100 dni do matury”, wydany przez wytwórnię płytową SBM Label. W związku z promocją płyty, rusza też trasa koncertowa, która rozpoczyna się 14 lutego w Rzeszowie, a kończy 4 kwietnia w Warszawie. Artysta wystąpi również w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, a także w Katowicach. Bilety na koncerty rozeszły się niczym świeże bułeczki. Zapowiada się naprawdę obiecująco!

 

Kiedy: 22 luty 2020 r., godzina 19:00

Gdzie: klub Parlament – Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *