„Żyć się chce” – Filharmonia Bałtycka

Polska piosenkarka, która już od wielu lat zachwyca ludzi swoim głosem. Alicja Majewska odwiedzi Gdańsk, by w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zaśpiewać utwory ze swojej najnowszej płyty „Żyć się chce”. Nie zabraknie także jej największych hitów.

Alicja Majewska rozpoczęła swoją karierę w 1971 roku, śpiewając w zespole „Partita”. Już 3 lata później postanowiła pracować sama. Kariera solowa okazała się bardzo dobrym pomysłem, bo dała ona wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale nawet poza Europą. Już niedługo jej kolejny występ, tym razem w Gdańsku, który odbędzie się 30 stycznia 2020 roku.

Najbliższy koncert promuje płytę „Żyć się chce”, która premierę miała 22 marca 2019 roku. Alicja Majewska  przy tworzeniu tekstów do tego albumu współpracowała z uznanymi tekściarzami. Właśnie na tym krążku znalazł się utwór „Żalu niebieskim” – który jest hołdem dla Zbigniewa Wodeckiego. Na płycie znajdują się jednak głównie pogodne i pełne refleksji kawałki. Muzykę do wszystkich utworów skomponował Włodzimierz Korcz, który wystąpi z nią w Filharmonii Bałtyckiej. Oprócz niego na scenie pojawi się także Warsaw Opera Quartet. Kiedy mówimy o Alicji Majewskiej, nie można zapomnieć o jej największych hitach: „Być kobietą” i „Jeszcze się tam żagiel bieli” – które także będzie można usłyszeć tego dnia.

Kiedy: 30 stycznia 2020 roku, godz. 19:00

Gdzie: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku ul. Ołowianka 1

Bilety: 99 – 149 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 4 =