Krótka historia kłótni o…

Gasland_the_MovieDKF Miłość Blondynki i AKC Alternator zapraszają chętnych do udziału w projekcie PROTEST, GDZIE ? …W ŻURAWLOWIE! Start już 27 lutego na Uniwersytecie Gdańskim.

Projekt porusza sprawę protestu odbywającego się w niewielkiej wiosce na Lubelszczyźnie, gdzie od ponad 7 miesięcy rolnicy czynnie  protestują przeciwko wydobyciu gazu łupkowego na ich ziemi.

W ramach programu w czwartek (27 lutego) odbędzie się pokaz filmu „Drill BabyDrill i wideokonferencja z reżyserem Lechem Kowalskim. Film skupia się na osamotnionej walce mieszkańców Żurawlowa z łamiącym prawo międzynarodowym koncernem. Natomiast w piątek (28 lutego) wyświetlony zostanie film „Gasland”, który pokazuje prawdziwą cenę wydobycia gazu łupkowego. Projekcja będzie połączona ze spotkaniem na temat korzyści i zagrożeń wynikających z wydobycia gazu łupkowego na terenie Lubelszczyzny oraz Województwa Pomorskiego.

Oprócz projekcji filmowych chętni będą mogli wziąć udział w dyskusji z zaproszonymi gośćmi, m.in.z panią prezes fundacji Strefa Zieleni, Ewą Sufin-Jacquemart,  Małgorzatą Maria Klawiter-Piwowarską(pełnomocnikiem Marszałka woj. pomorskiego ds.gazu łupkowego) oraz Hieronimem Więckiem.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

27-28.02.2014, godz. 18.00

Miejsce: Aula 1.43 Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG / Koło Filmoznawców UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 17 =