“Muniek i przyjaciele” w Starym Maneżu!

Już 29 marca w Starym Maneżu odbędzie się kolejna, akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka i towarzyszącego mu gitarowego duetu. Nie może Was tam zabraknąć!

Zygmunta Staszczyka, którego pseudonim artystyczny brzmi Muniek, kojarzyć można przede wszystkim z roli lidera formacji T.Love. Wspomniany muzyk urodził się 1963 r. w Częstochowie, gdzie dorastał i się kształcił. Ukończył tam IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, które potem stało się motywem przewodnim jednego z największych hitów zespołu – „IV Liceum Ogólnokształcące”.

Początki kariery muzycznej Muńka, to przede wszystkim działalność w zespole Atak, który z czasem przekształcił  się w Opozycję.
W 1982 roku natomiast, wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim, założył zespól T.Love. W 1987 roku utworzona przez nich grupa zmieniła nazwę z Teenage Love Alternative na T.Love. Do największych przebojów zespołu, który obecnie nazywany jest legendą polskiego punk-rocka, należą: wspomniane „IV LO” (1985), „Autobusy i tramwaje” (1988), „Warszawa” (1991), „King” (1992) czy też „Ajrisz” (2002).

Marcowy koncert w Starym Maneżu nie będzie jednak koncertem wspomnianego zespołu, a samego wokalisty, który od kilku lat cyklicznie występuje z duetem grającym na gitarze akustycznej. Duet ten tworzą Janek „Jahlove” Pęczak, który na co dzień gra razem z Muńkiem w T.Love oraz Cezariusz Kosman. Jak sami muzycy przyznają, impreza ta nie będzie promocją nowego albumu ani nowym projektem. Można ją uznać za luźniejsza formę koncertu, w mniejszym i nieco bardziej kameralnym gronie niż zwykle. Program obejmować ma zarówno utwory powstałe w wyniku podjętych przez Staszczyka projektów, jak i repertuar T.Love. Musicie to zobaczyć!

Gdzie: Stary Maneż, Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy: 29 marca 2019 roku, godzina 20.00
Bilety: od 60 złotych, dostępne tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 7 =