Szkoła kochanków

Hwayoon_Lee_fot_Taeuk_KangJeżeli pragniecie w wyszukany sposób spędzić walentynkowy wieczór, kierujcie swoje kroki do Filharmonii Bałtyckiej. 14 lutego, w ramach koncertu „Szkoła kochanków”, usłyszycie najpiękniejsze miłosne utwory wybitnych kompozytorów.

Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszeć będzie można uwerturę „Cosi van tutte” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Szkoła kochanków to opera opowiadająca historię dwóch oficerów, uwiedzionych intrygą sceptyka-arystokraty. Chciał on, aby młodzieńcy przebrali się i zamienili miejscami u boków narzeczonych. Zamiana ta miała dowieść jak wątpliwa jest wierność kobiet…

Drugie dzieło, to uwertura Christopha Willibalda Glucka do opery „Orfeusz i Eurydyka”, opowiadającej o sile miłości zrozpaczonego mężczyzny gotowego zrobić wszystko, by odzyskać ukochaną – nawet za cenę zejścia do piekieł po jej duszę…

Kolejny utwór, to suita z opery „Miłość do trzech pomarańczy”. Jest to stara ludowa baśń o rozterkach poczciwego króla Karo, któremu zmartwień przysparza wiecznie smutny syn hipochondryk i następca tronu – Tartalia. Siostrzenica króla, Klaryssa, żądna jest władzy i zrobi wszystko, żeby książę nie wyzdrowiał. Z kolei wróżka Fatamorgana wysyła Tartalię na poszukiwanie trzech pomarańczy, które kuszą młodzieńca…

Na koniec zabrzmi Symfonia koncertująca na skrzypce i altówkę Es-dur KV 364 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Symfonia ta jest szczytowym osiągnięciem Mozarta w dziedzinie koncertu skrzypcowego.

KWIATKOWSKIBatuta spocznie w rękach Massimiliano Caldiego, pierwszego dyrygenta Milano Classica Chamber Orchestra, który od września 2006 roku jest dyrektorem artystycznym Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Na skrzypcach grać będzie Robert Kwiatkowski (utalentowany kameralista młodego pokolenia, laureat wielu prestiżowych konkursów kameralnych w Austrii, Francji i Polsce), a na altówce – Hwayoon Lee (18-letnia, wybitnie utalentowana koreańska altwiolistka).

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej na Ołowiance, a poprowadzi go Maciej Puto, polski aktor znany m.in. z serialu „Pierwsza Miłość”.

Bilety dostępne są w cenach: 30-70 zł w systemie sprzedaży on-line: www.filharmonia.gda.pl, przez platformę sprzedażową: www.bilety24.pl.

Polecamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *