Wiedźmiński folk metal w Gdyni

Już w marcu w Klubie Muzycznym Ucho zagra folk metalowy zespół Percival. Podczas trasy koncertowej Slavny Tur III, będą oni promować swoją najnowszą płytę SLAVA III. W trakcie ich koncertu będzie można usłyszeć utwory znane z gry Wiedźmin oraz wiele innych czerpiących garściami ze słowiańskich pieśni.

Zespół Percival powstał w 1999 roku, a w jego skład wchodzą między innymi grający na gitarze basowej oraz elektrycznej Mikołaj RybackiKatarzyna Bromirska, która świetnie opanowała grę na wiolonczeli, kontrabasie czy akordeonie, a także Andrzej Mikityn zajmujący się graniem na perkusji. Członkowie zespołu pochodzą z Lubina oraz Legnicy, a przez lata wspólnego koncertowania zdobyli ogromne doświadczenie sceniczne. Wyjątkowo klimatyczne scenografie, świetne udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje stanowią ich znak rozpoznawczy.

Jako polski potentat na scenie folk metalowej są twórcami ponad 8 albumów. Zagrali oni ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych w krajach prawie całej Europy. Znani są również jako współtwórcy muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Dzięki nim utwory z gry zdobyły światowy rozgłos oraz wiele nagród i wyróżnień. Zespół współtworzył również muzykę do „Równonocy” – projektu, który połączył dźwięki słowiańskich pieśni z hip-hopem.

Dorobek artystów oraz ich doświadczenie wiele świadczy. Przez lata swojego koncertowania wynieśli oni folk metalową scenę na wyższy poziom. Ich muzyka wiele razy porwała tłumy i założę się, że i tym razem tak będzie.

https://youtu.be/jXC6aEQkPWw

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho – Ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Kiedy: 15.03.2019 r. godzina 20:00

Cena: 40 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 4 =