Afryka zawita do Parlamentu

W gdańskim klubie Parlament już 01 marca odbędzie się koncert African Beast. Jest to pierwsza edycja nowego cyklu, a ten zamienić ma Gdańsk w stolicę afrykańskiej muzyki. 

Na koncercie zagrają Warsaw Afrobeats Orchestra, która jest pierwszym afrobeatowym zespołem w Europie Wschodniej. Ta jedenastoosobowa grupa swój premierowy album wydała w kalifornijskiej wytwórni Ubiquity Records, kolejny natomiast w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Ich muzyka to mieszanka funku, afrobeatu, etno i jazzu, które tworzą razem świetne i niespotykane połączenie.

Wraz z nimi wystąpi Mamadou & SamaYoon czyli niezwykle wciągająca grupa, która swoją grą hipnotyzuje i porywa do tańca. Zespół ten powstał za sprawą senegalskiego artysty Mamadou Dioufa. Jednakże sam zespół jest multikulturowym i artystycznym projektem, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną.

Widownia nie będzie się nudzić nawet między wstępami. Wszystko za sprawą tanecznego show w wykonaniu Cocodjembe & Nandaloo. Jest to trójmiejski kolektyw taneczno-muzyczny, który inspirowany jest tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. Ich występy przeplatane są śpiewem oraz aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun.

Po samym koncercie o uczestników ponownie zadba Mamadou Diouf. Wcieli się on tym razem w rolę DJ-a, który zapewni wszystkim zabawę do białego rana. Podczas wydarzenia będzie można skosztować prawdziwej afrykańskiej kuchni, którą zapewni restauracja Dodo Roti oraz wina, serwowanego przez markę Kaap Vino. 

African Beast to nowe, unikalne i niezwykłe wydarzenie, w którego trakcie poczujecie wszystkie smaki oraz usłyszycie wszystkie dźwięki Afryki. Na pewno przyniesie wiele nowych wrażeń i niezapomnianych odczuć.

Gdzie: Klub Muzyczny Parlament – ul. Św. Ducha 2, Gdańsk

Kiedy: 01.03.2019 r. godzina 20:00

Cena: 40 zł, 15% zniżki dla posiadaczy Karty dla Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 3 =