„Sen wędrownych ptaków”, czyli Kolumbia i narkotyki

Za sprawą netflixowego hitu „Narcos” Kolumbia kojarzy się z handlem narkotykami. Podobną tematykę i scenerię można odnaleźć w produkcji wyreżyserowanej przez duet Cristiny Gallego i Ciro Guerry. 13 lutego „Sen wędrownych ptaków” będzie można obejrzeć na dużym ekranie w Kinie Konesera.

Przenosimy się w klimatyczny krąg tradycji plemienia Wayuu. Rapayet (Jose Acosta) chce poślubić Zaidę (Natalia Reyes). Matka dziewczyny – Ursula (Carmina Martinez), przywódczyni klanu, stawia przyszłemu zięciowi ultimatum: jeżeli zależy mu na jej córce, to musi to udowodnić. Mężczyzna desperacko szuka sposobu na zdobycie wymaganych pieniędzy. Z pomocą przychodzą mu amerykańscy hipisi, którzy są zainteresowani kupnem marihuany. Rapayet i jego wspólnik – Moises (Jhon Narvaez) postanawiają dać im to, czego pragną. W ten sposób stają się dilerami i to dopiero początek ich przygody.

„Sen wędrownych ptaków” był brany pod uwagę w nominacjach do tegorocznych Oscarów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Ostatecznie nie powalczy o statuetkę, ale i tak produkcja cieszy się sporym uznaniem wśród krytyków filmowych.

Jak potoczą się losy bohaterów? By poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przyjdź na seans w Galerii Alfa 13 lutego o godz. 18:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *