W Protokulturze doba potrwa godzinę dłużej!

Peja nie zwalnia tempa! Mimo upływu lat, wciąż prężnie działa na scenie, przyciągając liczne grono stałych odbiorców. Na ile Peja nie traci formy, będziecie mogli przekonać się już niedługo na własnej skórze w Gdańsku.
Znają go nawet Ci, którzy niespecjalnie interesują się rapem, bo nie można mu odmówić pozycji weterana na krajowej rap-scenie. Peja (Ryszard Andrzejewski), 43-letni reprezentant Poznania, swoją przygodę z rapem zaczynał już w pierwszej połowie lat 90., będąc jednym z protoplastów gatunku na polskim podwórku.

Pierwszy oficjalny album w ramach zespołu „Slums Attack”, założonego wespół z Marcinem „Iceman’em” Maćkowiakiem, wydano w 1996 roku. Inspiracją był dla nich amerykański gangsta rap. Stąd też teksty przesycone przemocą, patologią i nienawiścią do policji. Numer, pod wiele mówiącym tytułem, „997” jest uznawany przez wielu fanów za kultowy.

Peja ogromną popularność zyskał po występie w głośnym dokumencie Sylwestra Latkowskiego „Blokersi” z 2001 roku, gdzie zagrał jedną z głównych ról. Dokument opowiadał o swoistej subkulturze, jaką stanowili wówczas twórcy i słuchacze polskiego rapu. W filmie pojawili się również: Pezet, Fisz, ale i znani dziennikarze muzyczni, tacy jak Piotr Metz czy Bogna Świątkowska.

Wśród bezspornych osiągnięć i wyróżnień rapera z Poznania jest współpraca z raperami światowego formatu, takimi jak Ice-T, Onyx czy AZ. Na swoim koncie ma trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, a publikacje na temat twórczości polskiego rapera ukazały się m.in. na łamach amerykańskiego dziennika „The New York Times”.

Koncert w Protokulturze będzie promował najnowszy krążek rapera „25_godzin”. Album dowodzi, że Peja potrafi połączyć nowe trendy ze swoim klasycznym stylem. Na płycie znaleźli się adekwatni goście, tacy jak Young Igi czy Brahu. Co więcej – koncert wspiera charytatywną zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pani Iwony. Połącz przyjemne z pożytecznym i weź udział w wydarzeniu!

Gdzie: PROTOKULTURA – Klub Sztuki Alternatywnej, Niterów 29B, 80-001 Gdańsk

Kiedy: 16 lutego (sobota), godz. 19:00

Bilety: 40 zł, dostępne m.in. w serwisie Going.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *