„Koniec Wakacji” z Marceliną w Sopocie

Facebook Marcelina

Widzowie zgromadzeni w sopockim Teatrze na Plaży doświadczą nietuzinkowego końca wakacji. I to w środku zimy. W piątek, 15 lutego, popularna Marcelina będzie promowała swój najnowszy krążek zatytułowany„Koniec Wakacji”. Jego premiera odbyła się 28 września zeszłego roku. 

Marcelina Stoszek jest polską piosenkarką, autorką tekstów oraz kompozytorką. Urodzona w Cieszynie wokalistka swój pierwszy solowy album wydała w 2011 roku. Promowały go wtedy takie single, jak „Tatku” czy „Nie chce już”. Tym samym, szturmem weszła na polski rynek muzyczny i rok później otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii „Debiut roku”. Szerszej publiczności dała poznać się dzięki drugiemu oficjalnemu singlowi „Karmelove”. Kawałek z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego promował jej drugą płytę: „Wschody/Zachody”. Trzeci studyjny album pojawił się w 2015 roku.

Piosenkarka występowała na największych festiwalach w Polsce, m.in. na Open’er Festival czy na Głównej Scenie Przystanku Woodstock. Koncertowała również poza granicami kraju, np. w Londynie czy Paryżu. W 2016 odbyła dwutygodniową trasę koncertową po Japonii.

Oryginalne brzmienia czwartego solowego albumu artystki są efektem niestandardowego sposobu pracy, na który zdecydowała się młoda piosenkarka. – Nowy materiał to zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą Karasiem i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy się na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy, do którego byłam przyzwyczajona – wyjaśnia Marcelina. Album promują kawałki „Dinozaury” i „Tańcz”. Na koncercie z pewnością możemy spodziewać się dawki pozytywnej energii!

Kiedy: 15 lutego, 19:00
Gdzie: Teatr na Plaży, Al. Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Bilety: od 30 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *