Roma – czyli coś dla koneserów kina w Kinie Konesera

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem – tak do zaczerpnięcia niszowej kultury filmowej zaprasza sieć kin Helios. Na pierwszy ogień pójdzie w tym roku „Roma”meksykańskie arcydzieło Alfonsa Cuaróna. 

Cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach, kino niezależne…


Kino Konesera to projekt skierowany do osób zainteresowanych kulturą audiowizualną, do pasjonatów dużego ekranu, ale także po prostu do miłośników emocji i wrażeń. W jego ramach na ekranach kin sieci Helios zostaną zaprezentowane perełki wśród aktualnych dzieł światowej kinematografii. Twarzą projektu jest ceniony krytyk filmowy Tomasz Raczek. Będzie on odwiedzał sale kinowe, rozmawiał z widzami o ich odczuciach, dzielił się swoimi doświadczeniami i sposobami interpretacji oraz proponował nowe spojrzenie na duży ekran. Już w najbliższą środę do świata uczuć będzie się można przenieść za sprawą niebanalnego dramatu produkcji Netflixa.

Alfonso Cuarón to nietuzinkowy meksykański reżyser, który na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. dwa Oscary. Do jego artystycznego dorobku należą takie dzieła jak Grawitacja (2013) czy Ludzkie dzieci (2006). Powrót reżysera do Meksyku po 17 latach pracy na obczyźnie zaowocował w kolejny sukces. W 2018 roku ukazał się film niezwykle intymny i pełen ludzkiej empatii. „Roma”, bo o tym filmie mowa, zdążyła przynieść już Cuarónowi Złotego Lwa.

„Roma” to obraz więzi międzyludzkiej, która przezwycięża społeczny hierarchizm. Niecodzienny film o codzienności, przewrotności życia i niezwykle dojrzałej symbiozie dusz. To subtelna, ale niepozbawiona emocji historia kobiet, którym przyszło żyć w okolicznościach, które z góry wykluczają możliwość relacji między nimi. „Roma” jest pewnego rodzaju emanacją siły, która paradoksalnie leży we wrażliwości. Nie brakuje też wciągającego tła politycznego, jakim są lata 70. w Meksyku, a których charakter został przekazany widzom za pomocą świetnej pracy kamery i nadzwyczaj osobistego podejścia reżysera.

Ta niezwykła produkcja na pewno zasługuje na pozycję must see na filmowej liście prawdziwych kinowych koneserów. Kino Helios w Galerii Alfa na gdańskim Przymorzu zaprasza na projekcję „Romy” już 9 stycznia o 18:30!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =