„Underdog” – Czy powrót po porażce jest możliwy?

„Underdog” to pierwszy polski film o MMA (ang. mixed martial arts, pol. mieszane sztuki walki). Opowiada historię zawodnika, który będąc u szczytu formy, popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Na ekranie zobaczymy m.in. Eryka Lubosa, debiutującego w roli aktora Mameda Khalidova oraz Aleksandrę Popławską. Film będzie można zobaczyć w kinach od 11 stycznia 2019.

„Underdog” to opowieść o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku. Pokazuje zarówno słabość, jak i siłę człowieka. Borys „Kosa” Kosiński (w tej roli Eryk Lubos) to obdarzony wielkim talentem zawodnik MMA. Nigdy nie udało mu się jednak zdobyć tego, co dla zawodników uprawiających sztuki walki jest najważniejsze — mistrzowskiego pasa. Kosiński otrzymuje propozycję walki z Denim Takevem (Mamed Khalidov), której stawką jest upragniony pas.

Presja ciążąca na zawodnikach jest ogromna, dla obu ma być to jedna z ostatnich walk w karierze. Jest to zatem walka o najwyższą stawkę. Jeden błąd powoduje, że Borys traci szansę na mistrzostwo. To wydarzenie jest preludium wzlotów i upadków Kosy i zmusza go do pracy, która momentami przekracza ludzkie możliwości. Nina (Aleksandra Popławska) jako jedyna jest w stanie przekonać Borysa, że warto walczyć o siebie i swoje marzenia.

W rolę trenera „Kosy” wcielił się Janusz Chabior. Historia filmu jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski, a autorem scenariusza Mariusz Kuczewski. Kim jest underdog? To określenie popularne za granicą. Oznacza człowieka, a przede wszystkim zawodnika, który nie jest stawiany w roli faworyta.

 

Premiera w sieci kin Helios: 11 stycznia 2019

Czas trwania filmu: 116 minut

Ograniczenia wiekowe: dozwolony od 15 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *