Behemoth ponownie odwiedza B90!

Behemoth z hebrajskiego oznacza bestie. 15 grudnia na scenie klubu B90 pojawi się ich aż cztery! Gdański zespół wystąpi w swoim rodzimym mieście i jeśli jesteś fanem heavy metalu, to nie może Cię tam zabraknąć!

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich formacji sięga początkiem do 1991 roku. To wtedy w Gdańsku, a konkretnie na Żabiance, Adam „Holocausto” Darski, teraz znany jako Nergal, wraz z kolegą z podwórka – Adamem Muraszko –stworzył inicjatywę Baphomet. W 1992 grupa przybrała nazwę Behemoth, z którą nie rozstała się aż po dziś dzień. Obecnie Nergalowi na scenie towarzyszą: Zbigniew „Inferno” Promiński, Tomasz „Orion” Wróblewski i Patryk „Seth” Sztyber.

Muzycy mogą pochwalić się bogatym dorobkiem twórczym – wydali jedenaście albumów studyjnych i osiem minialbumów. „Sventevith (Storming Near the Baltic)” jest pierwszym krążkiem ukazanym w Polsce. Wcześniej powstał „And The Forest Dream Eternelly”, lecz minipłyta ukazała się wyłącznie w Niemczech. Oba wydawnictwa otworzyły zespołowi wrota do zachodniego rynku muzycznego i umożliwiła podpisanie kontraktu z niemiecką wytwórnią. Nowością w repertuarze Behemotha jest „I Loved You at Your Darkest”, składająca się z dwunastu piosenek. Singiel promujący to „God=Dog”.

Behemoth od samego początku szokował. W tekstach utworów można odnaleźć liczne nawiązania do pogaństwa, okultyzmu i mitologii orientalnej.

Fani heavymetalowych brzmień i Behemotha, koniecznie wpadnijcie do B90 na koncert pod szyldem Merry Christless”. Z pewnością będzie piekielnie gorąco!

Kiedy: 15 grudnia, godz.17:00

Gdzie: Klub B90, ulica Elektryków, Gdańsk

Bilety wyprzedane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 14 =