Bajm w Ergo Arenie!

Grupa Bajm obchodzi w tym roku 40. rocznicę działalności scenicznej. Okrągłe urodziny świętuje wraz z fanami podczas jubileuszowej trasy koncertowej o nazwie „Płynie w nas gorąca krew”. Zespół znany z hitów, takich  jak „Biała armia”, czy „Piechotą do lata” wystąpi w Ergo Arenie już 15 grudnia!  

Bajm powstał w 1978 r. w Lublinie. Pierwszymi członkami zespołu byli Beata Kozidrak, Andrzej Pietras, Jarosław Kozidrak oraz Marek Winiarski. Występ na festiwalu w Opolu w 1978 r. okazał się przełomowy dla grupy. Dzięki piosence „Piechotą do lata”, która podbiła Polskę, Bajm uzyskał status gwiazdy.

1983 r. ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Bajm”. W latach 80.  zespół koncertował  m.in. w Wietnamie, Bułgarii, USA i we Włoszech, a także zdobywał nagrody na festiwalach w Szwecji oraz Niemczech. W 1998 r. Beata Kozidrak  została wyróżniona dwoma FryderykamiWiktorem dla najpopularniejszej gwiazdy estrady. Po sukcesie wydanego w 2000 r. albumu, pt. „Szklanka Wody”, grupa została nagrodzona dwoma Fryderykami i dwiema Superjedynkami. W 2014 r. Bajm uhonorowano nagrodą Piękniejsza Polska, przyznawaną przez Ruch Piękniejsza Polska i ministra kultury. Zgodnie z uzasadnieniem kapituły zrzeszającej wybitnych przedstawicieli polskiej kultury, zespół nagrodzono „za tworzenie piękna, którym możemy szczycić się przed światem”. W obecny skład zespołu wchodzą: Beata Kozidrak, Maria Dobrzańska, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Adam Drath, Krzysztof Nieścior.

Jeśli chcesz odbyć podróż do każdej z czterech dekad twórczości zespołu Bajm i uczcić okrągłe urodziny zespołu, nie może zabraknąć Cię w Ergo Arenie. Sobota, 15 grudnia – tej trasy nie można przegapić!

Kiedy: 15 grudnia, 19:30
Gdzie: Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, 80-344 Sopot/Gdańsk
Bilety: od 79 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =