Steve Hogarth w Gdańskim Starym Maneżu!

Znany muzyk – Steve Hogarth – zagości na scenie Starego Maneżu już 15 grudnia. Brytyjczyk zadba o wypełnienie sali koncertowej muzyką zespołu Marillion oraz własnymi kompozycjami.

Jako pianista-samouk karierę muzyczną rozpoczął w 1981 roku w szkockim zespole The European. Był jego częścią do 1985 roku i stworzył albumy: Vocabulary”, „Europeans Live”„Recurring Dreams”. Po zakończeniu współpracy swoje nagrania wysłał do grupy Marillion, która poszukiwała wokalisty. Przyjęcie muzyka do formacji zaowocowało nagraniem dziewięciu płyt od 1989 do 2005 roku.

Swojej kariery nie opierał jedynie na byciu częścią zespołów. Wydał jeden solowy album „Ice Cream Genius”, pod pseudonimem „h”, wspólnie z  keyboardzistą Richardem BarbieriDave’em Gregorym i Clemem Burke z zespołu Blondie.

Następnym przedsięwzięciem artysty był The H-Band, gdzie wspólnie z innymi muzykami koncertował na wielu europejskich scenach. Trasa koncertowa tego typu, to między innymi „h Natural”, która odbyła się wiosną i latem 2006 roku. Hogarth grał wówczas nie tylko własne utwory, ale także dzieła innych wykonawców, którzy wywarli na niego największy wpływ przez lata kariery muzycznej. Do 2010 roku „h” koncertował w różnych częściach świata, a najlepsze występy złączył w relację, która ukazała się w składance CD „Natural Selection”.

Jak widać, dorobek muzyka jest naprawdę spory. Ma doświadczenie i wie, jak porwać słuchaczy. Jeśli wybierzecie się na ten koncert, na pewno nie pożałujecie!

Gdzie: Gdańsk, Stary Maneż, ul. Słowackiego 23

Kiedy: 15 grudnia, godzina 20:00

Bilety: od 109 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *