Jelonek zaczaruje Kwadratową

Politechnika Gdańska i jej kultowy, akademicki klub znów zaskakują muzycznie. Niemalże miesiąc temu, czołowy polski raper – Ten Typ Mes gościł w jego progach, a kalendarzowy grudzień został rozpoczęty przez zespół New Coast. Już 7 grudnia natomiast, kwadratowa scena zostanie rozbujana przez niedoścignionego, polskiego instrumentalistę – Michała Jelonka.

Jelonek, którego pseudonim artystyczny pochodzi od nazwiska, to przede wszystkim skrzypek. Jego znakiem rozpoznawczym są jelenie rogi, które przyodziewa na głowę niemal na każdym koncercie. Dokładnie 28 lat temu, artysta obronił dyplom w klasie skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Kielcach, umożliwiający mu koncertowanie, m.in. z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kieleckiej. W późniejszych latach jego działalność artystyczna poszerzyła się o współpracę z czołowymi, polskimi wykonawcami. Jako muzyk secesyjny, kooperował m.in. z Marylą Rodowicz, zespołem Perfect, Stanem Borysem, czy też Wojciechem Gąssowskim.

2002 rok okazał się niezwykle kluczowy w karierze Jelonka. To właśnie wtedy dołączył do polskiego zespołu Hunter, wykonującego muzykę heavy metalową, z którym nagrał aż sześć albumów studyjnych. Solowa płyta artysty natomiast, którą zatytułował swym nazwiskiem, ukazał się dopiero w 2007 roku.

Kielecki wirtuoz ma na swoim koncie ponad 1600 zagranych koncertów, również poza granicami kraju, m.in. w sąsiednich Czechach, czy też nieco bardziej odległej Brazylii. Grudniowy event w Kwadratowej będzie kolejnym niezwykłym widowiskiem w karierze artysty, które aż grzech przegapić. Nie może Cię tam zabraknąć!

Gdzie: Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej Kwadratowa, ul. Siedlicka 4, Gdańsk

Kiedy: 7.12.2018r., godz. 19.00

Bilety: dostępne od 35 zł do 45 zł, do kupienia tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 9 =