Przedsmak świąt z muzyką filmową w Filharmonii Bałtyckiej

W te mikołajki możesz zatopić się w melodiach z takich filmów jak „Ojciec Chrzestny”, „Amelia” czy „Piraci z Karaibów”. Zapraszamy na Mikołajkowego Wieczoru z Muzyką Filmową! Już 6 grudnia w Filharmonii Bałtyckiej.

O muzykę zadba Orkiestra Kameralna Progress pod wodzą Szymona Morusa – doktora sztuk muzycznych, dyrygenta m. in. Opery Bałtyckiej, uznanego propagatora muzyki młodych polskich kompozytorów.

Orkiestra ta w 2015 roku nagrała album pt. „Amber Tango – Najpiękniejsza Muzyka Filmowa”, który jest romantycznym, aczkolwiek uniwersalnym zbiorem melodii filmowych. Na szczególną uwagę zasługują wykonania „El Choclo” Angela Villoldy oraz temat „La Valse d’Amelie” z filmu „Amelia” w których możemy usłyszeć popis solistów: Natalii Walewskej (skrzypce), oraz Pawła A. Nowaka (akordeon, bandoneon). Koncert dopełnia pokaz tanga w wykonaniu pary tanecznej oraz muzyczne wizualizacje, co razem tworzy kompletne widowisko.

Koncerty tego rodzaju są niezwykle zjawiskowe, bo słuchaczy łączy nie obraz, lecz dźwięk, który każdemu ze rysuje właściwy, intymny obraz wspomnień związanych zarówno z filmem, jak i samą melodią. To świetna okazja na mikołajkowy prezent, wszak nie musimy się martwić pakowaniem – bilet nie zajmie zbyt dużo miejsca.

Gdzie: Sala koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, ul. Ołowianka 1, Gdańsk.

Kiedy: 6 grudnia 2018, godz. 19:00.

Bilety: dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *