Być jak Tomasz Kammel!

Masz problem z pewnością siebie? Boisz się publicznych wystąpień? Nie masz czasu czytać o tym książek? Nic straconego! Tomasz Kammel przychodzi z pomocą!

Bardzo trudno jest wypracować w sobie pewność siebie. Czy to prawda, że jedni się z nią rodzą, a drudzy muszą się w niej ćwiczyć? Z czego to wynika? Czy to kwestia naszej atrakcyjności, statusu majątkowego, tego, jak zostaliśmy wychowani? A może to suma wszystkich tych trzech czynników? Też zadawałam sobie takie pytania. W końcu zdecydowałam, że czas przestać się nad sobą użalać, a zacząć działać.

Na studiach zdarza się, że brakuje nam czasu na przygotowanie się do zajęć. Mamy codzienne obowiązki, pracujemy. Dlatego szukałam jakiejś alternatywy, która nie pochłaniałaby mi pół dnia, jak np. książki. Pewnego dnia, przeglądając YouTube, natrafiłam na kanał „Kammel Czanel ”prowadzony przez Tomasza Kammela. Pomyślałam wtedy: Kolejny celebryta będzie mi mówił, jak być pewną siebie. Co on w ogóle wie? Przecież nigdy nie zmagał się z takim problemem. Pewnie liczy na większy rozgłos…

Jakież więc było moje zdziwienie po obejrzeniu pierwszego odcinka. Temat video brzmi: Jak okiełznać tremę? Ma ono dwie części i każda trwa około (uwaga!) czterech minut. Prowadzący mówi w bardzo ciekawy i prosty sposób. Nie próbuje pokazać, że jest od nas lepszy. Widać, że stara się pomóc. Przywołuje różne sytuacje ze swojego życia, ze świata polityków. Ludzi, którzy na co dzień muszą zmagać się z tremą. Co warto podkreślić, nie powołuje się tylko na swoją wiedzę. Jego wypowiedź jest wzbogacona o wyniki innych badań. Wszystko to sprawia, że materiał jest wiarygodny. Tomasz Kammel nie ogranicza się do powiedzenia, jak radzić sobie z tremą, ale także mówi, skąd się ona bierze. Uczy nas rozumieć nasz organizm. I co najważniejsze – wszystko robi w przezabawny sposób, co jest bardzo istotne, gdy odbiorcami są młodzi ludzie. Filmik jest pełen anegdot. Dziennikarz jest prawdziwym profesjonalistą, przez co na jego kanale nie wieje nudą. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to byłaby to strona techniczna filmiku. Myślę jednak, że prowadzący te drobne niedoskonałości w pełni rekompensuje swoją charyzmą.

Kolejne odcinki również poświęcone są skutecznemu przemawianiu i pewności siebie, która się z tym łączy.W jednym wystąpił również Radek Kotarski – szerzej znany z kanału Polimaty.   Pod materiałami można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy. Kanał funkcjonuje od 2014 roku i ma ponad 145 tysięcy subskrypcji. Wielkim jego atutem są też efekty dźwiękowe.

Dzięki temu, że wideo nie jest długie, łatwo znaleźć czas, aby je obejrzeć. Nieważne czy to w tramwaju, autobusie czy w przerwie między wykładami.

Plusów bycia pewnym siebie jest bardzo wiele. Począwszy od tego, że jesteśmy postrzegani, jako bardziej wartościowi, a skończywszy na tym, że sami się tak zaczynamy czuć. Człowiek pewny siebie jest szczęśliwszy, a dzięki temu częściej powodzi mu się w życiu. Chyba wszyscy do tego dążymy. Dlaczego, więc nie dać sobie szansy?

PS: Tym, którzy mają jednak czas i lubią czytać książki, polecam dzieło Tomasza Kammela Moc w gębie”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *