Aga Zaryan z wizytą w Gdańsku

Nazywana jest pierwszą damą polskiego jazzu, a jej koncerty to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera, którą dopełnia ciepły, matowy głos. Aga Zaryan, bo to o niej właśnie jest mowa, pojawi się na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, już 25 listopada!

Agnieszka Czulak – tak bowiem brzmi pełne imię i nazwisko artystki – część swojego dzieciństwa spędziła w Manchesterze. Jeszcze jako nastolatka zachłysnęła się światem muzyki i teatru. Naukę śpiewu rozpoczęła w szkole średniej, a stypendium które otrzymała w Policealnym Studiu Jazzu, umożliwiło jej uczestnictwo w warsztatach jazzowych w Stanford. To m.in. muzyka Milesa Davisa zainspirowała ją do zostania wokalistką jazzową.

Za pierwszy duży sukces Zaryan w świecie muzycznym, uznawany jest jej debiutancki album „My Lullaby” z 2002 roku, nagrodzony tytułem złotej płyty. Prawie każdy z kolejnych albumów artystki osiągał wynik na miarę pierwszego. Wyjątek stanowi płyta  „A Book of Luminous Things”, która to otrzymała jedynie nominację do nagrody Fryderyka 2012. Z kolei drugi z singli artystki, „Picking Up the Pieces” z 2006 roku, został dwukrotnie nagrodzony tytułem platynowej płyty i przez długi czas zajmował pierwsze miejsce na OLiSie.

Jeszcze do niedawna siódma płyta wokalistki „Remembering Nina & Abbey”,  w pełni poświęcona wokalistkom jazzowym Ninie Simone i Abbey Lincoln, zdawała się być jej ostatnią. Jak się jednak okazało – były to zwykłe plotki. W 2018 roku artystka zapowiedziała trasę koncertową promującą jej najnowszy album – „High&Low”, a jeden z piętnastu przystanków tej trasy to Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Nie może Cię tam zabraknąć!

Kiedy: 25 listopada, godz. 19:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski (GTS), ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Za ile: bilety dostępne od 90 zł dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *