Raper Joozef w sopockim SPATiFie!

Jeszcze niedawno, legenda sopockiej bohemy gościła w swoich progach Kasię Lins – artystkę kojarzoną przede wszystkim z nostalgicznym alt popem. Już 22 listopada natomiast, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, pojawi się kolejny, nietuzinkowy gość – Władysław Zaporowski, szerzej znany jako Raper Joozef.

Znany z wielu ujawnień artysta, czołowy reprezentant Trójmiejskiej Sceny Hiphop 50+.  63-latek jest też pierwszym przedstawicielem tej sceny, który odważył się wystąpić na żywo. To właśnie w SPATiFie wielokrotnie dokonywał odsłon swego twórczego szaleństwa. Wcześniej znany jako poeta-malarz o pseudonimie Demirug, dziś jako Raper Joozef, który odmienił oblicze hip-hopu.

Sama idea HH50+, której jest współtwórcą, zrodziła się właśnie w SPATiFie. Ten klub środowisk twórczych znany jest przede wszystkim z bycia niekoniunkturalnym, w związku z czym odwiedzany jest głównie przez stałych bywalców, m.in. Rapera Joozefa. Prócz 63-latka do grona raperów tworzących trójmiejską scenę HH50+ należą również Orzech, Antyk, Gatzbi oraz Shigetsu.

Występ Zaporowskiego w SPATiFie, który odbędzie się 22 listopada to jednocześnie premiera jego debiutanckiej płyty pt. „DZIKIE PSY”. Jest to jednak przede wszystkim jego pierwsze publiczne wystąpienie w obecnym „ujawnieniu”. Z uwagi na ten fakt, warto przyjść i zobaczyć to niezwykłe widowisko, tym bardziej, że od sukcesu tego wydarzenia zależy, czy reszta Trójmiejskiej Sceny HH50+ zdobędzie się kiedykolwiek na odwagę, by wystąpić przed szerszą publicznością. Ponadto, obecność publiki bez wątpienia zmotywuje Rapera Joozefa do rozwijania swojej hip-hopowej działalności. Na korzyść tego nietuzinkowego eventu działa dodatkowo jego dostępność – wstęp jest bowiem BEZPŁATNY. Zaporowski dobrze wie, jak zaabsorbować swoich odbiorców – nie może więc Was tam zabraknąć!

Kiedy: 22 listopada, godz.21.00

Gdzie: SPATiF Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54, Sopot

Za ile: wstęp jest bezpłatny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *