Magiczny świat ,,Sklepów Cynamonowych” na UG

W dniach 15-17 listopada obchodzimy dni schulzowskie. Z tej okazji, działająca na Wydziale Filologicznym UG Pracownia Schulzowska, zaprasza na spektakl teatralny „Powidoki z Schulza. Trzynaście obrazów”. Widowisko będzie skupiało się wokół scen z życia głownego bohatera „Sklepów Cynamonowych”, a uświetni je muzyka na żywo i znakomite kostiumy.

Bruno Schulz to autor, którego proza uważana jest za unikat na skalę europejską. Ze względu na oryginalność jego twórczości, pojawiają się opinie, że niemożliwe jest przełożenie sztuki tej na teatr, czy film. Próby stworzenia tej surrealistycznej rzeczywistości na scenie wciąż są jednak podejmowane i nierzadko zwieńczane sukcesem. W czwartek, 15 listopada również studenci i absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego postarają się wykreować ten magiczny świat.

Istotą rzeczywistości jest sens. Co nie ma sensu, nie jest dla nas rzeczywiste.

To tylko jeden z wielu cytatów mistrza oniryzmu, którego skromny ilościowo, ale bogaty jakościowo dorobek literacki wciąż inspiruje twórców każdej dziedziny artystycznej. Jeżeli do tej pory nie zostałeś wciągnięty w świat wspomnień i snów Brunona Schulza, to właśnie teraz masz okazję go poznać!

Relacja z wydarzenia już wkrótce!

Kiedy: 15 listopada, 18.00
Gdzie: Sala Teatralna Wydziału Neofilologicznego
Cena: Wstęp wolny
Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *