Blues Junkers w Blues Club!

Rytmy bluesa w odrobinie innej odsłonie, połączone z gatunkami, które wywodzą się właśnie z bluesa. Taką mieszankę prezentują Blues Junkers, którzy już 22 marca zagrają dla trójmiejskiej widowni. 

Blues Junkers to kwartet grający bluesa, boogie-woogie, rock’n’rolla, rhytm’n’bluesa i soul. Wierzą, że blues to gatunek muzyczny, który jest ojcem, czy już raczej dziadkiem a może nawet pradziadkiem całej współczesnej muzyki, i wbrew obiegowym opiniom nie ogranicza się do powielania na okrągło 12-taktowego schematu. I do tego starają się przekonać słuchaczy. Grają bluesowe piosenki z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, czy w jakiejkolwiek codziennej sytuacji.

Zespół istnieje od grudnia 2014 roku i od tamtej pory grywają na scenach w całej Polsce. Ich najnowszy album „BLUES JUNKERS STILL A​-​LIVE!” został nagrany pod koniec grudnia 2016r. Płyta zawiera 12 kawałków, w tym trzy bonusowe. Wszystkie utwory są w wersji koncertowej, nagrane w Ośrodku Kultury Ochota w Warszawie. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a perkusista gra na małym zestawie perkusyjnym. Ma to na celu uzyskanie prostego, old-schoolowego brzmienia.

Natalia Abłamowicz – wokalistka zespołu, została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce za rok 2017. Warto, więc wybrać się na koncert, żeby usłyszeć ten głos.

 

Gdzie: Blues Club, Portowa 9, Gdynia

Za ile: 20zł bilet studencki/30zł bilet normalny

Kiedy: 22 marca 2018 o godz. 19:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 15 =