Czesław Śpiewa w Gdańsku!

Mam brzuszek, śmieszny akcent, łysieję, nie przypominam typowego polskiego faceta. Mylę się, przyznaję do błędów. Ale wiecie co? To jest magnes, który przyciąga kobiety – pisze Czesław Mozil w swojej książce. Ten posiadacz nietuzinkowego głosu, akordeonu i dwóch obywatelstw już 10 marca wystąpi w gdańskim Teatrze Szekspirowskim!

Czesław Mozil niebawem skończy 39 lat. W wieku 5 lat wyemigrował do Dani, dorastał w Kopenhadze i ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną. Jak wspomina, zawsze czuł się Polakiem i nie tracił kontaktu z krajem. Po 23 latach wrócił na stałe. To tutaj przecież dawał pierwsze koncerty i to tutaj sprzedawała się jego pierwsza płyta. Z inicjatywy Mozila powstał zespół Tesco Value, wykonujący muzykę alternatywną. Jednak po 4 latach wspólnego grania i wydaniu 2 krążków grupa została rozwiązana.

Obecnie artysta jest liderem polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Muzycy sprawnie łączą elementy popu, folku, tanga i awangardy, używając rozmaitych instrumentów. Usłyszymy dźwięki ukochanego przez Mozila akordeonu, a także ukulele, czy szklanych dzwoneczków. Podczas koncertu pojawią się zarówno piosenki z ostatniego albumu, pt. Księga Emigrantów tom II, jak i utwory ze wcześniejszych krążków.

Maszynka do ćwierkania, czyli pierwszy wielki hit zespołu, zgromadził już ponad 22 milionów wyświetleń na serwisie YouTube. Album Debiut z 2008 roku sprzedał się w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy, natomiast kolejny – Pop –został pokryty podwójną Platyną.

Kiedy: 10 marca, 20:00
Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1
Bilety: 50/60 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *