„Die Puppe” w Oknie

De-konstrukcje. Suka OffZespół Suka Off w ramach nowego cyklu De-konstrukcje TwO wystąpi 30 stycznia w Teatrze w Oknie. Źródłem inspiracji dla performance’u „Die puppe” była twórczość Hansa Bellmera. Przedstawienie, które powstało w 2010 roku to seria akcji na żywo i do kamery.

Podstawą projektu była chęć pokazania procesu transformacji człowieka i jego płci. Opierając się na obrazach oraz koncepcjach Bellmera, artyści wypowiadają się za pomocą współczesnych środków wyrazu oraz mediów. Lecz formuła De-konstrukcji to nie tylko żywe prezentacje. Częścią składową będzie również dyskusja z występującymi i widownią, po spektaklu. Swoją opinią podzielą się także krytycy artystyczni. Ciekawie może być tym bardziej, iż sami prowadzący tę wymianę zdań, dr Hubert Bilewicz oraz Kordian Lewandowski reprezentują odmienne spojrzenia na sztukę.

Suka off w swojej działalności porusza tematy bliskie człowiekowi XXI wieku. Koncentrując się na motywach ludzkiej cielesności czy ponownej interpretacji klasycznych mitów i idei filozoficznych, grupa zwraca uwagę na współczesny wymiar tych haseł. Bliskie artystom jest pojęcie płci, kodu seksualnego oraz poszukiwanie alternatywnych, a nawet radykalnych form komunikacji. Ludzkie ciało we wszystkich swoich biologicznych i fizjologicznych aspektach stoi zatem w centrum ich zainteresowań.

Zespół istnieje już od 1995 roku i charakteryzuje się projektami łączącymi wiele dziedzin sztuki. Na swoim koncie mają performance, instalacje, video art, wizualizacje muzyki i wiele innych. Dzieła te prezentowano w większości krajów europejskich, za oceanem (USA, Kanada, Ameryka Płd.), a nawet w Japonii. Założycielem formacji jest Piotr Węgrzyn – artysta wizualny i performer.

Chętni do wzięcia udziału za bilet ulgowy będą musieli zapłacić 12 zł, a za normalny 18zł. Wyjątek stanowią studenci kierunków artystycznych, którzy będą mogli wziąć udział w całym cyklu (spotkania od stycznia do czerwca br.) na odrębnych zasadach. Zainteresowani tą opcją proszeni są o wcześniejszy kontakt (teatrwoknie@teatrszekspirowski.pl, tel. 58 322 04 14, kom. 783 96 93 53).

Performance rozpocznie się o godzinie 19.00 w Teatrze w Oknie (ul. Długa 50/51). Warto zaznaczyć, że o uczestnictwie decyduje pełnoletność. Podczas wszystkich prezentacji obowiązuje też zakaz fotografowania. Artyści polecają wcześniejsze zapoznanie się z tekstami:

Łukasz Guzek, Przez performance do Sztuki

Aleksandra Jach, Performance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *