Muzyczne ekspresje zespołu KINKI

kinkiNa 31 stycznia Plama Gdański Archipelag Kultury przygotował coś specjalnego. Kto zjawi się na miejscu o 20, przekona się jak brzmi na żywo muzyczna mieszanka z Gdyni. W dodatku o zabarwieniu meksykańskim. Wystąpi zespół KINKI. 

KINKI to kwartet z Gdyni. W skład zespołu wchodzą Bartek Laskowski (gitara), Tomek Tłuszczak (bębny), Marcin Drewczyński (kontrabas) oraz Mariusz Kawalec (saksofon). Na początku swojej drogi zespół występował jako trio. W czwórkę grają od 2011 roku.

Muzyka gdyńskiej formacji jest połączeniem wielu stylów, bliskim poszczególnym jej członkom. Można usłyszeć w niej wpływy muzyki orkiestrowej, jazzu, rocka, czy heavy metalu. Wszystko dodatkowo okraszone jest elektroniką i brzmieniami noise. We wrześniu ubiegłego roku miała miejsce internetowa premiera debiutanckiej epki zespołu. Wydawnictwo zostało zatytułowane „El Museo De Las Momias”. Znalazły się na nim cztery utwory: „Styka”, „Nalot Lufthansy”, „Volvo z hakiem” i „Pyrolisa”. Posłuchajcie tutaj: http://kinki.bandcamp.com/track/nalot-lufthansy

Hiszpański tytuł debiutu ma związek z popularnością gdyńskiej kapeli w Meksyku. Wszystko zaczęło się, gdy na koncert w Blues Clubie przyszli meksykańscy marynarze. KINKI oczarowali ich brzmieniami do tego stopnia, że mężczyźni fascynacje przekazali dalej. Do dziś na facebookowym profilu zespołu przybywa hiszpańskojęzycznych fanów.

Występ KINKI w Plamie Gdańskim Archipelagu Kultury odbędzie się już 31 stycznia o godzinie 20. Bilety w cenie 10 złotych dostępne będą na miejscu, w dniu koncertu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *