Trójmiasto pomaga Syrii

tpsKrwawy konflikt w Syrii doprowadził do śmierci już ponad 130 tysięcy ludzi. Miliony błąkających się po kraju uciekinierów, głód i brak podstawowych artykułów do przeżycia. Syryjczykom można pomóc nawet z Trójmiasta. Fundacja Wolna Syria i Plama Gdański Archipelag Kultury 29 stycznia organizują zbiórkę rzeczy, ubrań i środków czystości dla ofiar wojny.

Od godziny 18.00, w gdańskim klubie Plama na Zaspie będzie można podzielić się swoimi rzeczami z ludźmi, którzy stracili wszystko. Najpotrzebniejsze będą: ubrania dziecięce, ciepłe buty, koce, śpiwory. Przynieście zabawki (za wyjątkiem piesków i świnek), naczynia, środki czystości i detergenty. Przydadzą się też gry i artykuły sportowe, by choć na chwilę oderwać myśli dzieci od otaczającej je wojny.

Zbiórka artykułów połączona będzie z pokazem zdjęć Macieja Moskwy. Fotograf w ogarniętej wojną Syrii był już dwukrotnie. Jego zdjęcia to nie tylko tragiczna historia zaklęta na negatywach, ale często jedyne źródło informacji o tym jak wygląda dziś życie Syryjczyków.

 

Maciej Moskwa - TESTIGO Documentary

Maciej Moskwa – TESTIGO Documentary

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Start: godzina 18.00

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *