Nauka ramię w ramię z uczuciami, czyli Naukowe Love

Romantyczny spacer, kino czy kolacja przy świecach? Jest wiele sposobów na to, aby uczcić Święto Zakochanych, od tych najbardziej oczywistych po wymyślne i nietuzinkowe. Zwolennikom niecodziennych metod spędzania Walentynek, a także wszystkim, którzy chcą ten wyjątkowy dzień spędzić inaczej niż dotychczas, z pomocą przychodzi Centrum Nauki Eksperyment.

Naukowe Love to organizowane od 2016 roku wydarzenie dla dorosłych, mające na celu pokazanie nauki z nieco innej perspektywy. Podczas poprzednich edycji imprezy uczestnicy mogli poznać odpowiedzi na takie pytania, jak: czy roboty mogą kochać, w jaki sposób światło działa na uczucia, czy też jakie znaczenie dla miłości i uczuć ma chemia.

Zajęcia odbywają się w formie wykładów, interaktywnych warsztatów, gier oraz konkursów z nagrodami. Tegoroczna odsłona wydarzenia zatytułowana ,,Naukowe Love 3 Siła Przyciągania” skupiać się będzie przede wszystkim na tytułowym zagadnieniu oraz matematyce, aby pokazać ją od innej, uczuciowej strony. W programie znajdują się: pokaz na dobry wieczór, warsztaty ,,O wzbudzaniu, przyciąganiu, czyli romantyczna chemia”, wykłady o różnorodnej tematyce, a także pokaz zatytułowany ,,Romantyczna matematyka”. Gośćmi specjalnymi wieczoru będą Wojciech Tremiszewski i Szymon Jachimek.

Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę 10 lutego 2018 o godzinie 20:00 w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni przy al. Zwycięstwa 96/98 (Budynek III) . Bilety w cenie 32 złotych dostępne są w kasach Experymentu oraz na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *